אאא

הנה 21 הימים שכל משפחה מחכה להם כל השנה עומדים בפתח - וכמו בכל פעם נחפש את האטרקציות והבילויים הכי מהנים ומשאירי חותם לבין הזמנים - כי מה לעשות, יש הרבה חופש להספיק רק ב-3 שבועות.

כן כן, כמו כל הורה גם אנחנו רוצים לשלב בין אטרקציה חינוך וערכיות לא פחות.  אבל איך עושים את זה בדיוק?  אחרי שביקרנו באינספור מוזיאונים, מערות נטיפים ומפעלים מאתגרים נפתחת בפנינו הזדמנות ייחודית:  

אם אתם ירושלמים או מאחד מיישובי הסביבה, או עולים לרגל בתקופת בין הזמנים - הפעם אנחנו מציעים לכם חוויה קצת אחרת. מה קורה למים שלנו מהרגע שהם נעלמים לנו באמבטיה, בכיור, ובשירותים. כיצד הם חוזרים לטבע מטוהרים? תתכוננו. כי אתם הולכים לגלות את "ירושלים של מטה האמתית".

במרכז המבקרים של חברת מבט"י תלמדו איך המשאב הבסיסי שלנו עובר טיהור ובסיומו הוא מושב אל הטבע לשימוש חוזר, בין אם על ידי הזרמה מחודשת לנחלים, השקיה לחקלאות ועוד.

ירושלים של מטה

כל זה קורה בדיוק ב"מבט"י- מפעילי ביוב וטיהור ירושלים". כל שנה מסיירים במרכז המבקרים מעל ל- 7,000 תלמידי בית ספר, עשרות משלחות מקצועיות מהארץ ומחו"ל, וקהל רחב שמוזמן לסייר בתאריכים שהמרכז מציע בתיאום מראש.

המבקרים מתרשמים מחוויה מעניינת, ייחודית, מחדשת ומרהיבה ומבטיחים לבוא שוב. האם זה סיור שמשאיר חותם?  חד משמעית כן, מלבד העניין שהמבקרים מוצאים בו הם יוצאים עם מסר והבנה מעמיקה על חשיבות הטיפול בשפכים ובמקרה שלנו הצרכנים – הדרך הנכונה למנוע סתימות ותקלות במערכת הולכת הביוב.

מתוך אתר מבט''י. צילום: מבט''י
מתוך אתר מבט"י. צילום: מבט"י
הגדלה

מבט”י משקיעה מידי שנה מאות מיליוני שקלים בטיהור השפכים על ידי הפעלת שלושה מכוני טיהור מתקדמים: מכון הטיהור בנחל שורק, מכון הטיהור בחומת שמואל ומכון הטיהור ׳אוג׳ הצופה לים המלח.

מים לא נקיים יכולים לזהם, לגרום למחלות, פגיעה בחקלאות, מחלות בבשר והעופות ומה לא עוד. השמירה על שפכים נקיים היא הכרחית וקודמת לכל.

מעבר לכך שחשוב לשמור על המים נקיים וטובים לשימוש, עלינו  להיות מודעים לנזק שיגרם אם לא נעשה זאת .

זה הזמן לצאת למסע קרוב וללמוד איך זה עובד. בחברת מבט"י מעודדים את הקהל הרחב לבוא ולצפות מקרוב בפלא הזה שמשמיש לנו מחדש את השפכים למים מטוהרים. 

כל אחד ואחת מוזמנים להצטרף לחוויה ייחודית בחופש הקרוב.

המרכז יהיה פתוח לקהל הרחב במועדים הבאים: ימים חמישי 26.7 ושישי 27.7, סיור ראשון בשעה 09:00, סיור שני בשעה 11:00,  ויארגן סיורים מרתקים (בהרשמה מראש) שישאירו אתכם פעורי פה מכל מה שקורה עם השפכים שלנו. זהו בהחלט בילוי שלא ניתן לפספס, עד שתבואו לבקר שוב. 

המים שלנו. הם שלכם. של כולנו. בואו נלמד את הילדים שאכפת לנו מהם.

מרכז מבקרים מבט"י | לראות בעיניים | אטרקציה ייחודית למשפחה | לפרטים לחצו כאן