אאא

פייסבוק השיקה תכונה חדשה, שימושית ומתבקשת באפליקציית הצ'ט מסנג'ר: אחזור הודעות. מעתה, יוכלו משתמשי גרסת האייפון של האפליקציה למחוק הודעה ששלחו בטעות לנמענים, תוך עשר דקות משיגורה.

איך עושים זאת? פשוט בלחיצה ארוכה על ההודעה ובחירה באפשרות ההסרה, כשניתן לבחור אם למחוק את ההודעה רק אצלכם (מחיקה רגילה, שקיימת מאז השקת המסנג'ר) או מחיקה גם אצל הנמענים. המחיקה אינה "חמקנית" לחלוטין, ומסך הצ'ט יציג הערה על הודעה שנמחקה.

בשלב זה, זמין הכלי החדש רק בפולין, בוליביה, קולומביה וליטא, אך דובר פייסבוק מסר ל-TechCrunch שהחברה מתכננת להשיק אותו גלובלית בהקדם האפשרי, ושהחברה רוצה להרחיב את יכולות האפלקציה בתחום אחזור ההודעות. למשל, ברצונה להעניק למשתמש יכולת הגדרה מראש של זמן מחיקת הודעה, כפי שמתבצע כיום ברשתות חברתיות כסנאפצ'ט. התכונה של פייסבוק צפויה להיות קצת יותר עשירה, עם יכולת להגדיר שהודעה מסוימת תימחק רק עבור נמען אחד, או בשרשור בו מספר משתמשים מבלי להשפיע על יתר ההודעות.

לפי TechCrunch, אחד הנסיינים החריגים של תכונת אחזור ההודעות היה לא אחר מאשר מארק צוקרברג בעצמו, ושישה מקורות שונים דיווחו שהודעות שקיבלו ממנו נמחקו באופן מסתורי.