אאא

לאחר הטבח בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים בו נהרגו חמישה בני אדם בהם ארבעה מהמתפללים ושוטר, בבתי הכנסת לא לוקחים סיכונים ומציבים מאבטחים. בימים האחרונים התגייסו מאות מתנדבים למשמר האזרחי בעיר.

מתפללי בית הכנסת "נחלת עקיבא" ברחוב תכלת מרדכי בשכונת "גני גאולה" בירושלים, הופתעו לגלות בעת הגעתם כי בפתח בית הכנסת הוצב מאבטח צעיר.

אחד המתפללים אמר הבוקר ל"כיכר השבת" כי "הצבת המאבטח נותנת תחושה של ביטחון אישי שירד לנו מאז התרחשות הפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף". המתפלל הוסיף כי "היה צריך להציב את המאבטח עוד קודם לכן אבל טוב שזה החליטו להביא אותו".

מתפלל אחר קרא לשאר בתי הכנסת ברחבי העיר ירושלים להציב מאבטחים. "אני קורא לשאר הגבאים בבתי הכנסת להציב מאבטחים במקום. לא ייתכן שיפקירו את חיי המתפללים. עד היום לא חשבנו שבבתי הכנסת לא יהיה ביטחון אבל התברר שלא כך המצב ולכן הצבת מאבטח היא בגדר חובה. לא רשות".

עיריית ירושלים ומשטרת המחוז גייסו שלוש מאות מתנדבים לשירות האזרחי מאז התרחשות הטבח לפני שלושה ימים. אותם אלו יאבטחו את מוסדות החינוך ברחבי העיר וזאת לאחר החלטת המפכ"ל רב-ניצב יוחנן דנינו והשר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' להגביר את האבטחה ולנקוט בצעדים משמעותיים להשיב את הביטחון לירושלים.