אאא

גוגל התחילה להפיץ עדכון לאפליקציית ה-SMS המובנית של אנדרואיד, שמאפשר לסנן בצורה אוטומטית הודעות ספאם. לפי דיווח של Android Police, גוגל פיתחה את התכונה הזו במשך שנה וחצי, ומתבססת על סינון הודעות ברמת השרת; ברגע שהודעה תזוהה ככזו שמקורה בשרתי ספאם, היא אפילו לא תגיע לסמארטפון שלכם.

כדי לזהות הודעות רלוונטיות, תקרא אותן המערכת של גוגל, ותאסוף דרכן מידע. היא לא תקרא מידע אישי, ותאפשר למשתמש לסווג ידנית הודעות מסוימות שעדיין ירצה לקבל.

בשלב זה, לא הופץ העדכון בצורה נרחבת, וגוגל פורשת אותו הדרגתית. כדי לבדוק אם התכונה זמינה עבורכם, היכנסו לאפליקציית ה-SMS של גוגל ובחרו בהרחבת הנתונים; אם התכונה זמינה עבורכם, היא תופיע עם דברי הסבר. בנוסף, המשתמשים יוכלו להפעיל את התכונה ישירות מתיבת ההודעות על ידי קיצור דרך שיופיע ברגע שתתקבל הודעה לא רצויה ושסווגה ככזו על ידי המערכות של גוגל.

לא ברור בינתיים כמה יעילה התכונה החדשה. אך יש לציין שבג'ימייל למשל, הצליחה גוגל לסנן באופן יעיל מאוד את הודעות הספאם. ואולם, עדיין מדובר בהכנסה של גוגל לעוד תכונה של הטלפון, מה שיעניק לה גישה להודעות ה-SMS שלכם, מה שפחות מומלץ עבור משתמשים שחרדים לפרטיותם.