אאא

בקבוק וויסקי שנמכר בסופרמרקט תמורת 17.95 דולר, הוכרז כוויסקי הטוב בעולם בטקס פרסי הוויסקי העולמיים, שנערך בשבוע שעבר. הוויסקי Queen Margot זכה בקטגוריה של וויסקי Blended המיושנים 12 שנים ופחות.

הוויסקי הזוכה נמכר ברשת הסופרים הגרמנית המוזלת לידל (Lidl), והוא שנבחר ע"י 40 מומחים עולמיים שהתכנסו בערים שונות ביניהן תל אביב, מלבורן ואדינברו, באירוע השנתי שמעניק פרסים ל"מיטב המשקאות בקטגוריות המוכרות בין-לאומית". המומחים העדיפו את הוויסקי המיושן שמונה השנים על פני משקאות יוקרתיים יותר, כמו ג'וני ווקר בלאק המיושן 12 שנה, שעולה יותר מכפליים מהבקבוק הזוכה.

רשת לידל מתארת את הוויסקי הזוכה, המתהדר בטעמים עדינים של אפרסק ושזיף מיובש, כ"חלק עם מתיקות עשירה וטעם עמוק, שמשאיר סיומת חמימה ומתמשכת". הקווין מרגוט בילה שמונה שנות יישון בחביות אלון, וכתוצאה מכך "טעמו מכיל יותר אפיונים של החבית, וריכוז קטן מהזמן שבילה בתוכה נותן טעם עצי וסיומת ארוכה".

אך זוהי אינה ההצלחה הראשונה של לידל בתחום. Gin Magazine בחר בג'ין היבש מסוג Hortus London שנמכר גם הוא ברשת המוזלת כג'ין הסופרמרקט הטוב של השנה בשבוע שעבר, ובשנה שעברה זכה הבקבוק שעולה 21.28 דולר במבחן הטעימה העיוורת של ה-Good Housekeeping Institute, בו ניצח שמות מוכרים כמו בומביי סאפייר, גורדונ'ז, סיפסמית' וביפיטר.

זוהי הוכחה נוספת לכך שמשקאות חריפים טובים לא חייבים להיות יקרים. ב-2017, בקבוק קברנה סוביניון של סיינט אנדרוז, בציר 2016, שמחירו 6 דולר, ואשר נמכר רק בסופרמרקטים של Coles במלבורן, נבחר פה אחד לדירוג זהב בתחרות טעימה עיוורת בתחרות היין הבינ"ל של העיר. הוא הביס 1,100 מועמדים מיותר מ-10 מדינות.

ובמאי האחרון, בקבוק שמחירו 8 דולרים, של Exquisite Collection Cotes de Provence Rose שנמכר ברשת הסופרמרקטים המוזלים Aldi, זכה במדליית כסף ב"אתגר היין הבינ"ל" (הידוע כאוסקר של הייננות), אשר מקיים תחרות שנתית בה משתתפים גם יינות אולטרא-יקרים, וגם יינות יותר "עממיים" במחירים סבירים.