אאא

דורות חלפו מהעת בה שאבנו מים מהבאר. מאז התקדמנו למשאבות משוכללות המובילות מים צלולים ישירות לבתי המגורים שלנו. נדמה שכל עוד אנו לא מטרידים את מוחנו בשאלה הקיומית של השגת המים, הברז הישן והטוב והמובן מאליו הגיע למיצוי דרכו העיצובית.

אז זהו, שלא. ולא, אני לא באה לחדש הפעם על מגוון הצבעים והעיצובים האינסופיים בהם ניתן להשיג ברזים בימינו אנו. זה שייך לשנת 2018. הפעם, אני רוצה לסקר תופעה מעניינת, שאינה מתאימה לשמרנים שבינינו.
מוכנים?

שכחו מכל המוסכמות, מכל מה שנראה לכם מובן מאליו. ככל שהדורות שועטים קדימה, אנחנו נוטים להשתעמם יותר בקלות ולחפש אחר רעיונות וריגושים חדשים.

כי אם אפשר חדשני יותר, מתקדם יותר ומשוגע יותר, אז למה לא?

מהיום, נראה יותר ויותר ברזים... מהתקרה!

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זוהי מגמה שמתחילה לצבור תאוצה ולשנות את הקונספט אליו התרגלנו. החידוש הוא כבר לא במראה או בצורניות. זוהי תופעה של יציאה מהקופסה ומהתפיסה המוכרת כי ברז מחובר למשטח או לקיר, והכרזה נועזת הקוראת תיגר על המוכר והקיים.

בכלל, טרנד ה-"free stending" תפס תאוצה וניתן יותר ויותר לראות כיורים ואמבטיות הממוקמים במרכז החלל ולא סמוכים לקיר, כפי שהיינו רגילים לראות.

מבחינה טכנית, הכל אפשרי, גם בבית שלכם! על מנת ליישם את הלך הרוח הזה, חשוב לדעת מראש היכן למקם את נקודות המים והניקוז, זאת על מנת לקבל תוצאה מושלמת, ללא צינורות מכוערים וחשופים העלולים לצוץ כאשר כל המערכות אינן מוסתרות בקיר כרגיל.

View this post on Instagram

Powder room fit off. for @mpr_building #ceilingtap

A post shared by Bayside Plumbing (@baysideplumbing) on