אאא

פייסבוק פתחה את F8, אירוע המפתחים השנתי שלה בהכרזה על שינוי מהותי בעיצוב הפיד, בדגש על עמודי הקבוצות. כמו כן, חשפה שדרוגים לאפליקציות הצ'ט שלה.

מנכ"ל החברה מארק צוקרברג עלה לבמה וסיפר ששיעור השימוש בקבוצות גבוה מאוד, ושברצונו להפוך אותן לרכיב מרכזי בחוויית הרשת החברתית כמו תכונת החברים. העיצוב החדש נקי בהרבה, וצפוי להיות זמין בשלב ראשון באפליקציית המובייל ובהמשך גם בגרסת הדפדפן. החברה צפויה להוסיף לפיד תכונות כיכולת סימון פוסט שתקל על התמצאות - ותתקן את אחת התכונות הכי מעצבנות בה כיום: העובדה שפוסט שהתעניינתם בו יכול להיעלם בן רגע אם לא שמרתם אותו.

הרעיון הוא לשים דגש על האירועים והקבוצות, שני הרכיבים שלראיית פייסבוק יוצרים את הקהילות המקוונות שלה. "ישנן מיליוני קבוצות פעילות בפייסבוק. כשאנשים מוצאים את הקבוצה הנכונה, היא הופכת לחלק מרכזי בפייסבוק עבורם", אמר צוקרברג. "כיום יש יותר מ-400 מיליון איש בקבוצות פעילות ומשמעותיות".

השינוי הבולט ביותר בעיצוב הוא מיקום עמודת הקבוצות במרכז שורת קיצורי הדרך שבראש תצוגת האפליקציות. עם הכניסה לממשק הקבוצה, יקבל כל משתמש פיד מתואם אישית של עדכונים ופרטים מהקבוצות בהן הוא חבר. עמודי הקבוצות יקבלו כלי גילוי תוכן, גילוי משתמשים, גילוי קבוצות חדשות בתחומים דומים בחלוקה לאזור גאוגרפי או לנושא הקבוצה ועוד. כמו כן, יכלול עמוד האירועים כלים לאיתור אירועים דומים בחתכים שונים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'דיגיטל' ותישארו מעודכנים

הרשת החברתית הציגה תוספות לאפליקציית ווטסאפ, בדגש על עסקים. הראשונה היא תכונת קטלוגים, שתאפשר לארגונים להציג מוצרים בממשק ייעודי באפליקציה ולהשתמש בה כאפיק שיווק ישיר; השנייה היא פלטפורמת התשלום של החברה, שנבחנה בהודו וצפויה להתרחב לשווקים נוספים.

לוקחים הפסקה מתחרות הלייקים

פייסבוק חשפה שיפורים באפליקציית מסנג'ר, שתכלול מעתה יכולת צפייה משותפת בווידאו. אינסטגרם תזכה אף היא בחידושים, בראשם שינוי גישה מפתיע למדי: החברה בוחנת בקנדה תצוגה שתסתיר את מספר הלייקים של תמונות וסרטונים, במטרה להעביר את מיקוד המשתמש מספירתם לחוויית הצפייה בתוכן. הרעיון מעניין, שכן לא פעם ספגה החברה ביקורת על שהפכה את הלייקים לכלי דירוג פופולריות, בעל השלכות פסיכולוגיות שליליות ביותר - בעיקר על קטינים. אם יורחב הניסוי בקנדה, תוכל פייסבוק לצמצם את "תחרות הפופולריות" של אינסטגרם.

בנוסף, תקבל אינסטרם כלי מצלמה משופר. הוא נועד להשאיר את המשתמש בתוך האפליקציה ולאפשר לו לבנות פוסט יותר בקלות, כשהצילום עצמו נעשה דרכה. היתרון שלו הוא כלי מציאות מוגברת שמאפשרים להכין סטיקרים צבעוניים בסגנון סנאפצ'ט. עוד חידוש באינסטגרם הוא הוספת תגיות שמקשרות פוסטים לפלטפורמת השופינג של אינסטגרם, כדי להקל על הצגת מוצרים בשירות. התגיות הללו יהיו זמינות למשתמשים באופן חופשי, בעוד לפני כן יכלו רק בעלי חשבונות עסקיים להפעיל חנות מקוונת מבוססת אינסטגרם.