אאא

נשיא ארה"ב דונאלד טראמפ בדרך לפתוח את שוק הקנאביס הגדול בעולם לתאגידי הענק והחברות הבינלאומיות, לאחר שהצהיר כי הוא נוטה לתמוך בפעילות הדו-מפלגתית המתגבשת בקונגרס האמריקני לאפשר פעילות קנאביס ברמה הפדראלית.

האיסור הפדראלי יצר מצב בו חברות הקנאביס לא היו יכולות לבצע מכלול פעילויות כדוגמת פתיחת חשבונות בנק ומעבר של סחורה או אף פעילות כלשהי העוסקת בקנאביס בכבישים החוצים המדינות השונות.

בנוסף, חברות ותאגידי ענק חששו מתביעות וחקירות בעניינן בשל פעילותן ורק לאחרונה הודיעו פייסבוק וגוגל כי לא יאפשרו פרסום ואפליקציות למכירת קנאביס במדיות הוירטואליות שלהן.

פוקס ניוז מדווחים, כי טרמאפ תומך בסנטור הרפובליקני קורי גארדנר ממדינת קולורדו - אשר אישרה לגליזציה מלאה של קנאביס כבר לפני 5 שנים. גארדנר הוא אחד ממובילי הנושא, שצפוי לעלות להצבעה בקונגרס האמריקני, עם מספר מגבלות ובהם איסור על מכירת קנאביס לצרכי פנאי לכל מי שלא מלאו לו 21 שנה, והשארת ההחלטה על לגליזציה או התרת פעילות קנאביס כלשהי למדינות עצמן.

בתשובה לשאלה שהעלו כתבים בוושינגטון בנושא, צוטט טראמפ אומר כי "אנחנו מסתכלים על זה, אבל אני כנראה בסופו של דבר יתמוך בכך, כן".

עו"ד חגית ויינשטוק, מומחית לרגולציה בינלאומית בנושא הקנאביס, במשרד ויינשטוק זהבי, אומרת ל"כלכליסט", כי "המשמעויות המיידיות הן שיתאפשרו הנפקות של חברות קנאביס בנאסד"ק, יתאפשר לחברות לנהל כספים בבנקים, ושוק הקנאביס בכל העולם יתחיל להתיר פעילות קנאביס אחרי שארה"ב תאשר זאת ברמה הפדראלית - כמו אבני דומינו".