אאא

כרום, הדפדפן הפופולרי של גוגל, זכה לגרסה חדשה השבוע; היא כוללת שדרוגים שוטפים כגון תיקונים ל-43 פרצות אבטחה, אך גם חידוש נחמד בתחום הפרטיות: מצב הגלישה החשאית (Incognito) שופר, ומעתה יתקשו אתרים מסחריים לזהות משתמשים שבחרו בו, ולהציג להם דרישה לעבור למצב חשוף כדי להישאר באתר.

על פי בדיקות שבוצעו על אתרים שנהגו לחסום גולשים במצב פרטיות, השדרוג עובד היטב. ואולם, לאתרים יש כלי ניטור רבים ומגוונים, כך שאין ערובה שלא יצליחו לזהות את הגולשים בעתיד.

השימוש העיקרי של מצב פרטיות הוא לרוב גלישה לאתרי תוכן שמגבילים את מספר הכתבות שניתן לקרוא בזמן נתון. הדרישה לחשוף את הפרטים של הגולשים ולהתחבר דרך חשבון משתמש היא דרך להוון תוכן, ועתה יהיה קצת יותר קשה לעשות זאת.

הגרסה החדשה של כרום כוללת עוד כמה חידושים קטנים. למשל, בוטלה התמיכה בתצוגה אוטומטית של פלאש, אפילו באתרים שאושרו בעבר. גוגל מעוניינת להרוג את הפורמט המיושן הזה ומעתה, אתר שמכיל אנימציית פלאש ידרוש מהגולש להפעיל אותה באופן ידני בכל פעם. עד כה, כרום זכר את ההגדרה וניגן פלאש אם הגולש ביקש לשמור את ההרשאה. מבחינת הממשק לא היו שינויים למעט אחד: כעת אתרים יכולים לזהות מרחוק את השימוש במצב "אפל" (Dark) ולהתאים את העיצוב שלהם בהתאם.