אאא

דין ווימס, רק בן 24, הגשים את החלום – הוא זכה בלוטו והתפטר מהעבודה שלו באמזון בריטניה, אך מתברר שבענקית המסחר המקוון היו בטוחים שהוא מנסה לעבוד עליהם.

ווימס עבד במחלקת התחבורה של אמזון כשגילה בחודש שעבר באחת ההפסקות שלו כי הוא הזוכה בהגרלת הלוטו המבטיחה הכנסה קבועה לכל החיים."הבנתי באותו הרגע שאני לא צריך להיות פה יותר אם אני לא רוצה", סיפר לאחר מכן. בעיקרון ההפסקה שלו היא של רבע שעה בלבד, אך לכבוד המאורע הוא האריך אותה בעשר דקות נוספת. "חזרתי למשרד, התיישבתי ליד המחשב לעוד חמש דקות, ואז הודעתי שאני חולה והלכתי הביתה".

למחרת הוא ניגש ישר למחלקת משאבי אנוש והודיע על התפטרות. מכיוון שמדובר בחברה כל כך גדולה, הוא התבקש למלא כמה טפסים, ולציין את סיבת העזיבה. "כתבתי שזכיתי בלוטו ואני יוצא לפנסיה, והם טענו שאי אפשר לכתוב דבר כזה. כנראה הם היו בטוחים שאני מנסה לעבוד עליהם".

בסופו של דבר באמזון נאלצו לאפשר לווימס להתפטר. כעת הוא ירוויח עשרת אלפים פאונד (בסביבות 12 אלף דולר) בכל חודש במשך 30 השנים הבאות ויכול להגשים חלום ישן שלו ולנסות להפוך לתסריטאי. הוא מתכוון גם להשתמש בחלק מכספי הזכייה כדי לסייע לאחיו האוטיסט, ולממן נסיעה לדיסנילנד וצניחה חופשית. "למדתי תסריטאות באוניברסיטה, וזה תמיד היה חלום שלי שלא הצלחתי להגשים...אני אוהב את הקולנוע והתיאטרון ועכשיו אוכל לנסות לעשות עם זה משהו, אוכל להפוך את התשוקה שלי לעבודה, משהו שמעולם לא חשבתי שיקרה".

באמזון התייחסו בקלילות לבלבול ומסרו בתגובה כי הם מקווים שיכתוב תסריט שיוכלו להפיק באולפני הסרטים של החברה. ווימס האירי הוא האדם הרביעי שזוכה בהגרלה המבטיחה הכנסה קבועה, שהושקה במרץ האחרון, והראשון שחושף את זהותו בציבור.