אאא

בוגרות של סמינר 'תמורה' גילו כי 20 אלף שקל היא רמת שכר שניתן להגיע אליה מבלי להתפשר על לימודים באווירה חרדית למהדרין ותוך התאמה של סביבת העבודה בהיי טק לעובדת החרדית • גב' ד' וייס מנהלת הסמינר מגלה כי "לקראת שנת הלימודים הבאה אנו ממשיכים להגדיל את המתחם של סמינר תמורה לשטחים נוספים בהר חוצבים בירת ההיי טק של ירושלים כדי לאפשר לכמה שיותר בנות מוכשרות ויר"ש ללמוד לימודים ברמה מקצועית"

שכר של כ-20 אלף שקלים הוא לא חלום, וניתן להשיג אותו, זאת גילו בוגרות רבות של סמינר 'תמורה' שהשתלבו בחברות ההיי טק הגדולות המותאמות לעובדת החרדית.

בין הבוגרות יש המועסקות במחלקת מערכות בקרה של מטוסים בחברת התעופה 'אל על', במחלקת פיתוח כלים אוטומטים ב'אינטל' או ביצירת מכשירים עם יכולת ראיה ב'אינטל'. בחברת 'מובילאיי' - טכנולוגיה לרכב אוטונומי. בבנק 'מרכנתיל' מועסקות בוגרות בפיתוח מערכת ממשק משתמש, כך גם ב'אופלנט', 'סיסקו' וחברות ענק נוספות.

סמינר 'תמורה'  בירושלים הינו בנשיאותו של  הגר"מ אוירבאך ומאפשר לבוגרות תיכוני בית יעקב להשתלב בלימודי תואר ראשון בהנדסת תוכנה, מבלי להתפשר כלל על רמתן הרוחנית ואורח חייהן.

בסמינר 'תמורה' לומדות הבנות החרדיות הנדסת תוכנה והנדסת תעשיה דבר המכשיר אותן להתפרנס בתחומי עולם ההייטק בתפקידי פיתוח, וניתוח מערכות מידע בענפים מגוונים.

מערכת הלימודים מותאמת באופן מוחלט לערכי הסמינר וכוללת ליווי של מחנכת, לימודי קודש, שיעורי הלכה, אמונה והשקפה כבסיס איתן ומוביל - לצד לימודי תואר ראשון .B.Sc בהנדסה.

תוכנית הלימודים מכשירה את המהנדסות להשתלב בחזית פיתוח התוכנה, התעשייה והמחקר. גולת הכותרת היא עבודות הגמר המשולבות בתעשיות המובילות בארץ ובעולם.

התואר בהנדסה ניתן ע"י 'עזריאלי מכללה להנדסה, ירושלים', מכללה המוכרת ע''י המועצה להשכלה גבוהה. תוכנית הלימוד מכוונת להשתלבות בתעשייה. המכללה הכשירה אלפי בוגרים מהנדסים המשולבים בתעשיית ההיי טק בארץ ובעולם, נותנת מענה לביקושים בשוק העבודה ומקיימת שת"פ דינאמי עם תעשיית ההייטק בעיר. 

כחלק מההשתלבות בעבודה התלמידות מקבלות סדנאות מקצועיות, פרקטיקה מעשית וייעוץ אישי בהכנה לעולם התעסוקה וההתמודדות מול ההיצע הרב של המשרות. ולא פחות חשוב הכוונה רוחנית וסיוע בהתמודדות מול האתגרים הרוחניים של האישה החרדית בעולם ההייטק.

השנה פתחנו מסלול חדש - הנדסת תעשיה וניהול, המאפשר התרחבות באפשרויות התעסוקה לנשים חרדיות בתחום נוסף.

"ב"ה אנו רואים שכעת בשנה השמינית, לאחר שבוגרותנו שמן הולך לפניהן גם מהצד המקצועי וגם מהצד הרוחני בכל חברות ההי טק הידועות, אין התחלה וסוף לרישום מיד בפתיחת השנה כבר עסוקים עם עשרות פניות לשנת הלימודים תשפ"א" אומרת גב' ד' וייס מנהלת הסמינר ומגלה כי "לקראת שנת הלימודים הבאה אנו ממשיכים לכבוש קמפוסים נוספים בהר חוצבים בירת ההיי טק של ירושלים כדי לאפשר לכמה שיותר בנות מוכשרות ויר"ש ללמוד לימודים ברמה מקצועית  ולהשתלב בתעשיית ההי טק עוד במהלך לימודיהן".

 לפרטים ולהרשמה כנסו לכאן>>