אאא

נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, נעתר לבקשת כונסי הנכסים של "מעדני מיקי תעשיות מזון דגים וסלטים", למכור חלק מפעילות ונכסי החברה - לרבות השם המסחרי "מעדני מיקי" - לסלטי שמיר, תמורת 6 מיליון שקל.

הכונסים, עוה"ד ארז חבר, אלון קזיוף ויניב אזרן, דיווחו לבית משפט כי ביצוע העסקה צפוי לאפשר את המשך העסקתם של לפחות 30 עובדים של מעדני מיקי על ידי סלטי שמיר. הבקשה הוגשה בהיעדר התנגדות הנושים המובטחים: בנק הפועלים, בנק לאומי ובנק אגוד, ובהסכמת החברה המיוצגת על ידי עו"ד שלום גולדבלט.

למעדני מיקי שני תחומי פעילות: האחד - ייצור, שיווק ומכירת סלטים, המרוכז במפעל החברה בראשון לציון; השני - ייצור שיווק ומכירת מוצרי דגים, המרוכז במפעל החברה בבית שמש. המכר כולל בין השאר את מפעל הדגים בבית שמש, המוניטין, רשימת המפיצים, סמני המסחר, לקוחות ועוד. המפעל בראשון לציון אינו חלק מהמכר.

השופט קבע בהחלטת האישור כי "כונסי הנכסים קיבלו שתי הצעות, כאשר הצעת סלטי שמיר היתה גבוהה במידה משמעותית מבין השתיים. בנסיבות אלה, יש מקום לאשר את המכירה, שנתמכת גם על ידי הממונה".

בנובמבר הגישו בנק אגוד, בנק הפועלים ובנק לאומי לבית המשפט בקשת כינוס נגד מעדני מיקי. החברה נוסדה בשנת 1992, כהמשך לעסק משפחתי אשר פעל וצבר מוניטין במשך כ-80 שנה.