אאא

אבי גבאי הוא מנכ"ל סלקום הבא. דירקטוריון סלקום יערוך שיחת ועידה טלפונית בשעות הקרובות לאשר את המינוי - כך נודע ל"כלכליסט". מועמדותו של גבאי נחשפה ב"כלכליסט" ביום חמישי האחרון.

גבאי מונה למנכ"ל חברת התקשורת לאחר שבסוף השבוע נסע לארגנטינה להיפגש עם אדוארדו אלשטיין, בעל השליטה באי.די.בי, זאת כדי לשוחח על מינויו הקרוב לתפקיד מנכ"ל סלקום במקומו של ניר שטרן. אי.די.בי מחזיקה בשליטה בסלקום וגבאי נפגש עם אלשטיין ועם השותף הזוטר באי.די.בי סאול זאנג.

גבאי אינו המנכ"ל המיועד הראשון שאלשטיין נפגש עימו בארגנטינה: לפני שנה אלשטיין פגש שם את אמיר לוי, שהיה מיועד להתמנות למנכ"ל אי.די.בי במקומו של שולם לפידות, ואת ערן סער שמונה לאחר שלוי סירב לתפקיד.

בסלקום היו מעוניינים למנות מחליף לניר שטרן במהירות - מינוי בליץ, כפי שכינו זאת גורמים המעורים בנושא בסוף השבוע. וכך, יום לפני צאתו לפגישה עם אלשטיין גבאי הופיע בפני ועדת האיתור בסלקום. הוועדה כוללת את מאוריסיו ביאור וערן סער אנשי אי.די.בי, ואת עמי אראל יו"ר סלקום, שמואל האוזר וורדה ליברמן משמשים כדח"צים בחברה. בדירקטוריון החברה ראו  בגבאי, ששימש בעבר כמנכ"ל בזק, מועמד מוביל לתפקיד המנכ"ל לאור נסיונו בתחום.

עמי אראל, יו"ר הדירקטוריון, הוביל את התמיכה בגבאי, שאותו העביר בזמנו מהאוצר לחברת בזק. מאוריסיו ביאור, האחראי מטעם אלשטיין על סלקום, וחבר דירקטוריון דסק"ש ודירקטוריון סלקום, צפוי להגיע השבוע לארץ מארגנטינה ולקדם יחד עם אראל את המינוי.

גבאי צפוי לקבל חבילה שמנה של מניות ואופציות במעמד החתימה, כשהמגעים עמו מתנהלים כרגע בעיקר סביב תנאיו הכספיים.