אאא

בעקבות ההכרזה על "תוכנית המאה" בוושינגטון, שגרירות ארה"ב בירושלים מוציאה הערב (שלישי) אזהרת מסע לאזרחים אמריקאים לישראל, לגדה המערבית ולעזה.

לפי השגרירות האמריקאית, על עובדי ממשל ובני משפחותיהם נאסר להתקרב לאזורים מסוימים בשטחי ירושלים, הגדה המערבית ורצועת עזה, ולמקומות בהם יש ריכוזי צבא, משטרה וכן התקהלויות באופן כללי.

האזרחים האמריקאים גם נדרשים כך גם לגבי תנועה בכבישים באזורים אלה , למעט כביש 443. כן נאסרת התנועה בחלקים הגובלים בגדה המערבית של הכבישים 1 ו-90. ערים כמו יריחו ובית לחם הוחרגו מהאזהרה.

האזרחים האמריקאים נדרשים לשמור על עירנות במקרים של תקריות אלימות בדגש על ירי טילים ופצצות מרגמה, ולפיכך להיענות להוראות הבטיחות במקום הימצאם ולעקוב אחר הנחיות פיקוד העורף.

ההבטחות לישראל על פי התוכנית שהוכרזה הערב על ידי הנשיא דונלד טראמפ בנוכחות ראש הממשלה בנימין נתניהו: אף ישראלי לא ייעקר מביתו; ירושלים תישאר בירתה הלא-מחולקת של ישראל; חמאס יפורק מנשקו, רצועת עזה תפורז; הפלסטינים יחויבו להכיר במדינה יהודית; פתרון בעיית הפליטים - מחוץ לשטח מדינת ישראל; ארה"ב תכיר בריבונות ישראל בשטחים שיישארו בשליטתה; הפלסטינים יתחייבו לפעול נגד הטרור ולהפסיק את ההסתה; השליטה הביטחונית בבקעה תישאר בידי ישראל.

התמורה לפלסטינים, לפי התוכנית: בירת המדינה הפלסטינית העתידית - מזרח ירושלים; כבישים, גשרים ומנהרות יקשרו בין עזה ויו"ש במדינה הפלסטינית; בארבע שנות המו"מ תוקפא הבנייה בהתנחלויות; פליטים יוכלו לחזור בעתיד למדינה הפלסטינית, תוקם קרן פיצויים; יובטח חופש הפולחן.