אאא

עסקת המכירה של גולן טלקום לחברת סלקום נחתמת בשעה זו. ל"כלכליסט" נודע כי המו"מ הגיע לסיומו החיובי ונציגי שתי החברות חותמים על ההסכם.

סלקום תשלם לגולן כ-600 מיליון שקל - שני שלישים במזומן, וכשליש בתשלום דחוי. דירקטוריון אלקטרה צריכה מתכנס בשעה זו לאשר את העיסקה.

המו"מ על העסקה בהיקף 600 מיליון שקל נחשף בשבוע שעבר ב"כלכליסט".

המטרה של סלקום בעסקה היא להקדים את המיזוג האפשרי בין HOT לפרטנר. יצויין כי ביום ראשון השבוע קיבלה אלקטרה צריכה, שבשליטת האחים מייק ודני זלקינד, הצעה מחברת בזק לרכושת את גולן במחיר גבוה יותר של 710 מיליון שקל - אולם לכלכליסט נודע כי דירקטוריון אלקטרה צריכה וגיל שרון, שמשמש שותף של החברה בגולן טלקום ומנכ"ל גולן, החליטו להתקדם עם סלקום, בשל הוודאות הרגולטורית הגבוהה בהרבה לעיסקה זו מאשר מול בזק. עבור מנכ"ל סלקום אבי גבאי, שנכנס לתפקידו בחודש שעבר, זהו מהלך משמעותי שני בחברה אחרי שחתם על הסכם חדש מול ועד העובדים. הוועד עצמו עודכן בפרטי המו"מ.

העיסקה היא בשורה טובה גם לחברת דסק"ש שבשליטת אדוארדו אלשטיין ואשר מנוהלת בידי ערן סער. מניית דסק"ש זינקה ב-30% בימים האחרונים גם לאור ציפיות לעיסקה כזו, ומשפרת את מצבה הפיננסי של החברה. סער והיועץ המשפטי של אידיבי אהרון קאופמן היו שותפים למו"מ מול גולן.