הרב רפי פרץ עוזב את 'ימינה' ומתנה לשר
 
אאא

פיצול ימני: מפלגת 'ימינה' בראשות נפתלי בנט בדרכה לאופוזיציה, אך יו"ר 'הבית היהודי', השר הרב רפי פרץ, החליט בשעה האחרונה (חמישי) על פרישתו מהמפלגה המאוחדת, והצטרפותו לממשלת נתניהו – גנץ.

בתמורה לעריקה, פרץ ימונה לשר לענייני ירושלים ופרוייקטים לאומיים. על פי הדיווח, בליכוד והבית היהודי עובדים על סעיפים אחרונים בטיוטת ההסכם בין המפלגות.

יו"ר עוצמה יהודית, איתמר בן גביר, התייחס להחלטתו של השר רפי פרץ להיכנס לקואליציה ולהתמנות לשר לענייני ירושלים. "מי שדחק ברפי פרץ לתקוע סכין בגב בשותפיו הפוליטיים בפעם הראשונה, שלא ילין כשהוא מאמץ את השיטה בפעם השנייה. בנט, שקד וסמוטריץ - אם היה חיבור אמיתי הייתה ממשלת 61, אבל אתם העדפתם לפלג. מקווה שעם ישראל לא ישלם את המחיר".

אתמול השר רפי פרץ ורה"מ נתניהו נפגשו פעמיים, כאשר הפגישה לא התקיימה על דעתם של בכירי 'ימינה' שנותרו מאחור.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זקן רבני הציונות הדתית הרב חיים דרוקמן שוחח בטלפון עם הרב פרץ, ואמר לו ''אל תצטרף בשום אופן לממשלה''. על פי רוח הדברים, פרץ השיב לרב דרוקמן: ''אחשוב על זה, אני פה בממתינה, לא שומעים טוב, ביי''.

מוקדם יותר הבוקר, יו"ר ימינה השר נפתלי בנט יצא למתקפה חריפה נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שלדבריו בחר להיפטר ממפלגתו.

לקראת השבעת הממשלה הערב, הוא כתב: "מעולם לא הצבעתי נגד נתניהו בכנסת, מעולם לא הצעתי מועמד אחר זולתו להרכבת הממשלה, אך גם מעולם לא בגדתי במצפוני. נתניהו, שהאשים אותי עשרות פעמים בכנסי מערכת הבחירות שלו בכך שאתמוך בגנץ ואביא את השמאל לממשלה, הוא אותו נתניהו שהקים ממשלה עם אשכנזי כשר החוץ, גנץ בביטחון וניסנקורן במשפטים, עמיר פרץ ואיציק שמולי לצידם".