אאא

המיזם אוסף תרומות מאזרחים שתורמים את כספי מענקי הקורונה שקיבלו מהממשלה ודואג להעביר אותם לאזרחים במצוקה כלכלית שנגרמה או החמירה בעקבות משבר הקורונה. נשיא ומייסד איחוד הצלה אלי ביר ומנהל קשרי ממשל באיחוד הצלה שבי רפפורט הציגו בפני השר שמולי את פעילותם של 6,000 אנשי רפואת החירום המתנדבים באיחוד הצלה, את המוקד הרפואי 1221 של איחוד הצלה ואת המוקד ההומניטרי המיוחד שהוקם בעקבות משבר הקורונה.

 (צילום: יח''צ)
(צילום: יח"צ)
הגדלה
 (צילום: יח''צ)
(צילום: יח"צ)
הגדלה

השר ענה בטלפון לפניות אזרחים שהתקשרו למוקד ההומניטרי וסיפרו על מצוקה כלכלית וחובות שנגרמו להם בשל המצב. השר שמולי אמר בסיום הביקור: ״משבר הקורונה החריף את מצבם הכלכלי של משפחות רבות בישראל וזוהי חובתנו לספק להן את הסיוע הנדרש כדי לאפשר להן להחזיק את הראש מעל המים. אנו עדים לעוד ועוד משפחות אשר מתדרדרות לעוני וזקוקות לסיוע הבסיסי ביותר ממחלקות הרווחה ומהעמותות - ממזון ועד ביגוד וריהוט מינימלי. היוזמה המבורכת של ״הצינור״, איחוד הצלה ופתחון לב היא משמעותית ביותר כדי לתת מענה לצרכים ההולכים וגוברים בזמנים קשים של היעדר תקציב מדינה. אני מודה לנשיא איחוד הצלה אלי ביר ולצוותו המקצועי על שיתוף הפעולה החשוב למען החלשים״.

נשיא איחוד הצלה, אלי ביר הוסיף: "אני מודה לשר על הביקור ועל דבריו החמים שמחזקים את המתנדבים שלנו בימים אלו ועל נכונותו לעמוד לימין איחוד הצלה ולסייע לפעילותנו".

 (צילום: יח''צ)
(צילום: יח"צ)
הגדלה
 (צילום: יח''צ)
(צילום: יח"צ)
הגדלה