אאא

זהו לא חיסון, לא קסם ואפילו לא נס. אלו טיפות טבעיות שהפכו לשיחת היום במגזר החרדי ומחוצה לו, בישראל ובחו"ל. עד לרגע זה, לא תמצאו מילה אחת על הטיפות המסתוריות הללו, אך אדמו"רים, גדולי תורה, רבנים, נגידים, ראשי ערים, רופאים, אנשי ציבור ועוד אלפי אזרחים השתמשו עד כה בתוסף "N קורונה' של נתן חיים' וחברת NCORONA, וחלקם טוענים בתוקף: "אלו הטיפות שהצילו אותנו ממוות בטוח".

ל'כיכר השבת' נודע כי עד כה חולקו בחינם - מעל 40,000 מנות בישראל ובעולם - לכל חולה קורונה מאומת בלבד. האדמו"ר מסאסוב, שהעיד על עצמו כי "בחסדי ה' התוסף הזה הציל את חיי", הינו אחד ממובילי הפרויקט ועודד את נתן חיים, ממציא הפורמולה - לא למנוע את המשך ההפצה, למרות הביקוש הגובר, אלא להמשיך ולהציל נפשות.

מתוך אלפי החולים שניצלו לאחר לקיחת התוסף, "היולדת החרדית", הפכה לשם דבר בתקופה זו. רבים התפללו עבור חוה לאה בת אסתר שנדבקה בקורונה קודם לידת בנה הבכור. לאחר הלידה, מצבה הידרדר והפך לקריטי ואף הועברה מבית חולים 'מעייני הישועה' ל'איכילוב', כמוצא אחרון להציל את חייה.

 נתן חיים בשיחה עם אחד הפונים

בעוד היולדת היתה נתונה בידי הבורא ותחת השגחתם הנפלאה של אנשי טיפול נמרץ שעושים עבודתם נאמנה, אלפי נשות ישראל התפללו עבורה, קיבלו שבת מוקדם למענה ומצבה הוסיף להיות קריטי - והיא הייתה בסכנת מוות ממשית.

בזמן הזה השמועה על תוסף התזונה "נתן חיים" המשיכה לעבור רק מפה לאוזן בין עשרות אלפי המשתמשים ולבסוף הגיעה למשפחתה של היולדת, אלא שלא התאפשר להכניס את התוסף לבית החולים 'איכילוב', ללא אישור של וועדת הלסינקי, שהינה האחראית לתת אישור לתוסף תזונה או לתרופה ניסיונית וזאת לאחר בדיקה קפדנית ואישור מהמשפחה בלבד.

טיפות ''N קורונה''
טיפות "N קורונה"
הגדלה

רבנים ואנשי ציבור רבים פעלו מול ההנהלה של בית החולים ולאחר 24 שעות מורטות עצבים חתמו חברי הוועדה, פרופ' אלי שפרכר סמנכ"ל מו"פ וחדשנות, פרופ' מרסל טופילסקי יו"ר ועדת הלנסקי ופרופ' שמואל קויתי יו"ר ועדת הלסינקי, על אישור מתן התוסף לגברת חוה לאה ואכן תוך 24 שעות ניכרה הטבה ראשונה במצבה, עד שתוך 6 ימים כבר יצאה מכלל סכנה וחל שיפור דרמתי במצבה, והיא נותקה ממכשיר ההנשמה ואף תקשרה עם המשפחה והחזיקה לראשונה בבנה הבכור.

יש לציין שמשפחתה של היולדת קיבלה את אישורו של המשגיח הגה"צ רבי דן סגל לאחר שנפגש עם מפתח הפורמולה נתן חיים, ולאחר שאלות רבות פסק כי יש לתת את הטיפות ליולדת במהירות האפשרית ואף הפעיל את קשריו להצלת היולדת.

אך לא רק "היולדת החרדית", גם אדמו"רים גדולים, ראשי ישיבות ואפילו חלק מגדולי ישראל נטלו את הטיפות. ממידע שהגיע ל'כיכר השבת' עולה כי מדובר בין היתר על כ"ק האדמו"רים מגור, מכנובקא, אמשינוב וסאסוב ועוד נוספים שהמליצו בפני חסידיהם שחלו בקורונה ליטול את התוסף, וכך עשו.

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי והגרמ"ד סולובייצ'יק שנדבקו בנגיף - נטלו אף הם את התוסף, כך נודע ל'כיכר השבת'. כמו כן, כמה מתומכי עולם התורה מהארץ ומחו"ל (שמם שמור במערכת) שחלו בנגיף לקחו את התוסף והבריאו מהקורונה.

מחלקת 'קורונה' ב'זיו' (צילום: דוד כהן / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'זיו' (צילום: דוד כהן / פלאש 90)

'כיכר השבת' יצא לבדוק במה מדובר ולשוחח עם האחראים לתוסף המדובר, אך תחילה יובהר: בדיקת 'כיכר השבת' מעלה כי מדובר בטיפות שהינן מוגדרות לפי החוק כ"תוסף תזונה" בלבד, ולא "תרופה", אך מצד שני רמת התוסף הינו גבוה עד כי הגיע לאישור בכמה וועדות הלסינקי בבתי חולים המובילים בישראל כמו 'איכילוב', 'הדסה' ועוד, וכרגע גם במדינות זרות מתחילים לאשר את השימוש בו, בעיקר למורדמים ומונשמים.

תוסף התזונה "נתן חיים" של חברת NCORONA מיוצר בתנאי ייצור נאותיים לפי כללי מתן הרישיון למפעל תוספי תזונה תחת פיקוח של משרד הבריאות הישראלי ועם אישור IQC לבקרה ואיכות ולפי תקן ISO 9001. בנוסף, היצרן עומד גם תחת בקרה מחמירה של תנאי ייצור נאותיים של ה-FDA האמריקאי.

מחלקת 'קורונה' ב'בילינסון' (צילום: יוסי אלוני / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'בילינסון' (צילום: יוסי אלוני / פלאש 90)

עד כה לא מעט רופאים ופרופסורים בעלי שם מעודדים שימוש בתוסף, הן בגלל תוצאותיו המהירות אשר דווחו מחולים רבים והן מחולים שקיבלו זאת תחת ועדת הלסינקי שקבעו שהמוצר אכן פועל כמצופה. עד כה, חוץ ממרירות וחריפות התוסף לא דווח על שום תופעות לוואי, וגם חולים עם בעיות רקע שנטלו את התוסף אישרו שלא היו תופעות לוואי.

אחד הרופאים היותר מעניינים שתחתיו יש אלפי מבוטחים, הוא ד"ר מיכאל פקטרוביץ, הנחשב למומחה בקהילה החרדית ומוכר כ"ד"ר של מודיעין עילית", הוא ועוד רבים מאשרים למטופלים שלהם שימוש בתוסף וטוענים כי מדובר בתוסף מציל חיים למי שלוקח אותו בזמן.

התוסף ניתן הן לחולים קלים שנמצאים בימים הראשונים של המחלה והן לחולים קשים ביותר, השוהים בבתי חולים ושהינם "מורדמים-מונשמים" ומוגדרים במצב קריטי.

השפעת התוסף, לפי מצב המחלה:

  • חולים קלים דיווחו שלקיחת התוסף למשך 24 שעות עשתה פעילות מרשימה עד כי תסמיני המחלה נעצרו כליל.
  • חולים שהחלו לפתח דלקת ריאות קלה, דיווחו שתוך 4 ימים נגמרו תסמיני המחלה, ויש אשר נזקקו לעוד כמה ימים של לקיחת חמצן.
  • חולים קשים בבתי חולים שהתחילו ליטול את התוסף בשיא המחלה, והינם נמצאים בשלב הקשה שלה ומחוברים לחמצן גבוה ותחת תרופות ניסיוניות ואנטיביוטיקות למינהם, דיווחו שתוך 24 שעות מרגע לקיחת התוסף, חל שיפור במדדי הסטורציה ובהרגשה הכללית ותוך 4 ימים יצאו מכלל סכנה.
  • רוב החולים הקשים שנטלו את התוסף שוחררו לביתם בין יממה עד 7 ימים בלבד.

התסמינים שהתוסף הראה בהם פעילות ניכרת הינם מדדי סטורציה, מדדי דלקת, חום גוף, חזרה לאכילה ושתיה והפסקת החולשה.

מחלקת 'קורונה' ב'שערי צדק' (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'שערי צדק' (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)

המושג "חולה קורונה במצב קשה", מעלה אצל רבים את אותה תמונה של חולה המרותק למיטתו ומחובר לחמצן במחלקת קורונה בבית החולים, אך למעשה את ההתדרדרות שמובילה לכך, כמו גם את הפגיעה בתפקוד הריאות, ניתן כנראה להאט משמעותית על ידי לקיחת 'N קורונה' בכל שלבי המחלה.

ד"ר מיכאל פקטרוביץ, שרכש ניסיון במעקב אחר אלה שבחרו ליטול את התוסף, שוחח עם 'כיכר השבת' ואמר כי "מדובר במוצר שהוא תוסף מזון המיוצר בתנאים מיטביים במפעל בארץ, עם אישורים על כל המוצרים של המפעל מבחינת האיכות וטוהר הרכיבים, מקור המוצר מאה אחוז טבעי ממספר צמחים".

לדברי ד"ר פקטרוביץ, "פעילותו של התוסף משפיעה באופן חיובי על יכולות הגוף להתמודד עם הנגיף. הדבר שמביא ברוב המכריע של אלו שהשתמשו במוצר להטבה בתסמינים בטווח של 12-24 שעות מתחילת השימוש, זה כולל מקרים שמוגדרים כקשים עם צורך במתן חמצן ואנשים המשתייכים לקבוצות הסיכון, הן מבחינת התחלואה והן מבחינת גילם".

לד"ר פקטרוביץ חשוב להבהיר כי "לא נצפו תופעות לוואי ברות משמעות עד כה. בדקתי באופן אישי את אלו שבחרו להשתמש במוצר באופן חוזר והמעקב היה מוסדר לפי כללי הרפואה המקובלת. יש לציין שכחלק בלתי נפרד מהשימוש במוצר, חייב להיבנות קשר עם נותני השירות הרפואי המקובלים, כגון רופא מטפל, אחים ואחיות וכל הגופים המבצעים את המעקב הרפואי בבית או באשפוז באופן מסודר".

מחלקת 'קורונה' ב'זיו' (צילום: דוד כהן / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'זיו' (צילום: דוד כהן / פלאש 90)

נתן חיים, בן ה-31 תושב יד בנימין, עוסק ביום יום בפיתוח פורמולות אורגניות ושותף של הווארד ג'ונס מניו יורק בפרוייקט של חברת ג'יני אנרגי' האמריקנית, לצד עבודתו בכימיה אורגנית. לא מעט פורמולות העשויות משמנים ותוספי תזונה הרכיב נתן חיים שחלקם עזרו לעשרות חולים עם מחלות נוירולוגיות קשות וביניהם טרשת נפוצה, ניוון שרירים, ספינה רפידה ועוד.

עם תחילת מגיפת הקורונה ניסה נתן חיים ליצור פורמולה שתשפיע על המערכות הדלקתיות בגוף, ולאחר מספר ניסויים, הצליח לפתח תוסף תזונה פשוט, שכנראה גם הציל חיי חולי קורונה רבים.

בשיחה עם 'כיכר השבת' מסביר נתן חיים כיצד פועלות הטיפות על גופו של חולה קורונה: "בגלל פגיעת הנגיף בריאה, הסטוראציה יורדת, ואז מנסים להשלים פער על ידי חמצן. אבל הנגיף ממשיך להתפשט בגוף ולבסוף גם בריאות, והחולה לא מצליח לתרגם את החמצן דרך הריאות לכל הגוף. החמצן לא נכנס לדם כמו שצריך, ואז באין ברירה, השלב הבא הוא להרדים ולהנשים את החולה".

לדבריו, "חמצן זו אשליה, הוא מציל זמני בלבד. אם הריאות ממשיכות להיפגע זה ענין של זמן עד שהמערכת תקרוס. החומר שלנו הוא אנטיוויראלי חזק מאוד ומגובה במחקרים רבים, ומתוך כך הוא גורם לשיפור מהיר של מדדי דלקת ולשיפור בתסמינים עד שבזמן של תוך ימים אחדים הם נעלמים לחלוטין".

מחלקת 'קורונה' ב'בילינסון' (צילום: יוסי אלוני / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'בילינסון' (צילום: יוסי אלוני / פלאש 90)
הגדלה
מחלקת 'קורונה' ב'שערי צדק' (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'שערי צדק' (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)

"צריך להבין", אומר נתן חיים ומוסיף: "כל חומר שינסה לטפל בקורונה, ועובר דרך הקיבה, לא יעבוד. הנגיף הזה עובד על מערכות אחרות. הנגיף משתלט על מערכת העצבים המרכזית במח, וכל מה שרואים בגוף זה רק פקודות שהווירוס מקבל דרך המח. במרוץ אל החיסון כולם יודעים שחיסון הוא בעייתי כי הוא צריך לעבור את מחסום דם המוח שמשם פועל הוירוס וזה עניין רציני ולא סתם עד רגע זה אין שום תרופה אחת בעולם או חיסון אחד שבאמת צלח את הוירוס".

לנתן חיים חשוב להדגיש: "המוצר שלי עשוי מחומרים אורגניים טהורים בלבד. חומרים שהגוף מכיר אותם באופן טבעי. המוצר הוא תוסף תזונה. לא תרופה. המון תרופות בעלי שם עולמי מכילות את הרכיבים שיש בתוך התוסף תזונה אך כל עוד לא נעבוד את כל שלבי המחקרים שהרגולטור הציב לא נוכל לומר שיש בידינו תרופה וחשוב להדגיש שכל מה שסופר על המוצר על יכולותיו וסגולותיו הם רק מפי המשתמשים בלבד ולא משום צוות הקשור לחברה".

הוא מדגיש כי מי שמעוניין להשתמש בתוסף, עליו לקבל הנחיות ברורות מהרופא המטפל ולא להישמע לשום אדם. "בקשתי לא להפיץ הנחיות רפואיות בשמי או הבטחות שהתוסף שלנו אכן תרופה, כי הוא לא תרופה אלא הוא תוסף תזונה שכרגע במחקר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

מחלקת 'קורונה' ב'בילינסון' (צילום: יוסי אלוני / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'בילינסון' (צילום: יוסי אלוני / פלאש 90)
הגדלה
מחלקת 'קורונה' ב'שערי צדק' (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)
מחלקת 'קורונה' ב'שערי צדק' (צילום: נתי שוחט / פלאש 90)

"עד היום לא הסכמתי לקבל שום חשיפה תקשורתית או פרסום כלשהוא וזאת כי לא פיתחתי שום תרופה אשר ביכולתה לרפא או לעצור את נגיף הקורונה, אלא רק בגלל שאלפי נרפאים החלו להפיץ שמועות על תרופה ועלולים לבלבל את הציבור, אני נחשף לראשונה ובדיוק רב מסביר שכל מה שמדובר זה רק על תוסף תזונה הבנוי מתערובת חכמה של מיצוי צמחים אשר ניתן במינון של כחמש טיפות במתן תחת לשוני למטרה של חיזוק הגנת הגוף מפני מזיקים ויראליים וזאת לאור המחקריים שמפורסמים על הרכיבים אשר מכילה הפורמולה.

"אציין שלא ניתן לשכפל את הפורמולה ואף אני שמכיר היטב את התערובת לא יכול לשכפלה לפי החומרים הפעילים שבה או לפי שיטה אחרת וזאת כי ברגע שהיצרן מערבב את הפורמולה לפי הסדר שקיבל תוך שניות נהיה ראקציה בין החומרים השונים ונוצר תוצר לוואי שהינו התוסף עצמו. אין לי ספק שיש רבים חכמים שיכולים לפתח תוספי תזונה או תרופות הרבה יותר מועילות וטובות משלי ורק שלי היה מזל יותר מיידע שאכן צלח בחסדי שמיים".

בימים אלו הצוות המדעי של החברה נערכים לקראת הוצאת פרסום כלל עולמי ראשון בדבר מאמר רפואי לאחר תוצאות קליניות של התוסף לחולים קשים וסופניים. חלק מהעורכים הינם פרופסורים ורופאים המומחים בתחום תוספי תזונה ותרופות צמחיות ורק הם יוכלו להגדיר ביחד עם הרגולטור את רמת הגדרת התוסף בעתיד. ולאחר זאת, ישווקו את התוסף כתרופה בינלאומית אך עד אז תוסף "נתן חיים" שתחת חברת NCORONA הוא תוסף תזונה ולא תרופה לקורונה.