אאא

התגייסות נרחבת למען אלמנת הת"ח שמצויה בסכנת גירוש מביתה: בימים האחרונים נרשמת התעניינות והיענות גדולה בכל הריכוזים החרדים למען המגבית החשובה למניעת העיכול שהוטל על ביתה של הרבנית לאה גוטסמן. 

רקע: הרב משה גוטסמן היה מדמויות ההוד של העיר בני ברק. יהודי ת"ח ובר אוריין, שחינך דורות של ילדי תשב"ר והיה מקורב מאוד של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א.  

 מסייעים לאלמנה >>

לפני 9 שנים הוא נפצע בתאונת דרכים קשה, שהותירה אותו נכה ללא יכולת לחזור לעיסוקו כמלמד. הוא ורעייתו גידלו 12 ילדים בדוחק גדול, וזכו להשיא את כולם בס"ד.  

החובות שנצברו כתוצאה מהתאונה והחתונות היו רבים מאוד, אך ר משה כיתת את רגליו מבנק לבנק ומגמ"ח לגמ"ח והצליח לעמוד בהם בקושי רב.  

לפני 4 חודשים הוא יצא לשחרית וללימוד היומי שלו. בשעה 09:00 בבוקר קיבלה רעייתו הרבנית לאה טלפון מהפרדמיק ובפיו בשורת איוב: בעלך התמוטט ונפטר בבית הכנסת.  

זה היה ערב בר המצוה לנכד שלהם.  

אין מילים שיוכלו לתאר את הכאב העצום וההלם המייסר. "בעלי איננו, אבא איננו, סבא איננו..." 

עין לא נותרה יבשה בהלוויתו הכואבת. מרן שר התורה, שר' משה היה אצלו בן בית ממש, טרח למרות המצב המורכב והשתתף בכל מסע ההלוויה.  

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 הקליקו כאן והצילו את האלמנה מפינוי אכזרי>>

 כעת נותרה אלמנתו השבורה לבדה עם חובות של מיליון וחצי ₪ שהוא הותיר אחריו. מאז פטירתו אין מי שמנהל את הענין הכספי, וכעת הבנקים והנושים – בגיבוי בית המשפט - מאיימים לפנות אותה מהבית.  

אם האלמנה לא תצליח לכסות את החובות הגדולים יפנו אותה מהבית בתוך שבועות ספורים בצו בית המשפט! 

"כל השנים המצב היה דחוק מאוד אבל ברוך השם הסתדרנו. עכשיו אחרי הפטירה של בעלי כשאני עוד לא התאוששתי מזה בכלל רוצים לפנות אותי מהבית...אני לא יכולה לדמיין שזה מה שיקרה...הנפש לא יכולה לעמוד בדבר כזה", היא מספרת בכאב גדול.  

בהוראת גדולי הדור בראשון שר התורה הגר"ח קנייבסקי הוקמה קרן מיוחדת להצלת האלמנה. "החובות גדולים מאוד וללא התגייסות של כולנו יפנו את הרבנית מהבית", אומרים מארגני המגבית. לדבריהם, "למשפחה אין יכולת להתמודד עם החובות הללו לבד. כדי להציל את האלמנה כולנו נדרשים להירתם ולסייע". 

 הקליקו כאן והצילו את האלמנה מפינוי אכזרי>>