אאא

בארצות הברית הואשמו בדין אנשי ארגון הצדקה האמריקני הגדול שבחסות פעילות למען נזקקים גייסו מיליוני דולרים לפעולות הטרור של החמאס.

ארגון זכויות האדם, שורת הדין משבח את בית המשפט בטקסס על גזר הדין שהטיל אתמול על חמשת הנאשמים במשפט כנגד אגודת ארץ הקודש. הנאשמים הורשעו בגיוס כספים עבור ארגון החמאס בעזה וביהודה ושומרון, במסגרת ארגון הצדקה ארץ הקודש. הנאשם הראשון מבין החמישה קיבל 65 שנה, אחרים אמורים לקבל מאסרי עולם.

אגודת ארץ הקודש היה בעבר ארגון הצדקה הגדול ביותר בארה"ב. הוא נחשד בהעברת 12 מיליון דולרים לחמאס.

שורת הדין מייצג מאות נפגעי טרור של החמאס בתביעות בארה"ב ובישראל. הארגון זכה כבר בפסקי דין בסכומים של מאות מיליוני דולרים עבור נפגעי החמאס, ומממש אותם כנגד נכסי החמאס ברחבי ארה"ב ובאירופה.

לדברי יו"ר שורת הדין, עוה"ד ניצנה דרשן-לייטנר: "אנו שמחים מאוד שבית המשפט בטקסס הטיל גזרי דין ארוכים כנגד מנהיגיו של החמאס האמריקאי. אנשים אלו גייסו כספים והעבירו אותם לארגוני הטרור בעזה ובשטחים במטרה לרצוח אזרחים ישראלים חפים מפשע. ללא יכולתם לגייס כספים חמאס לא היה מצליח להוציא לפועל את גלי פיגועי ההתאבדות שגרמו לרציחתם ולפציעתם של אלפי ישראלים.

"ראשי אגודת ארץ הקודש גייסו כספים והעבירו אותם לחמאס בידיעה, שהכספים משמשים לרציחתם של חפים מפשע. חבל שארה"ב עצרה את מנהיגי אגודת ארץ הקודש וסגרה את פעילות האגודה רק ובעקבות אירועי ה-11 בספטמבר. ישנם עוד ארגוני ארגוני צדקה רבים המגייסים כספים לחמאס ברחבי אירופה, ותקותנו שגזר הדין הזה ישלח מסר ברור לאותם ראשי ארגונים ולצפוי אותם".