אאא

רשות ההגבלים העסקיים באירופה הודיעה היום (ה´) כי היא חוקרת האם יצרניות התרופות טבע הישראלית ו-Cephalon האמריקנית פעלו להרחקת גירסה גנרית לתרופה המיועדת לטיפול בהפרעות שינה, Provigil, מהשוק האירופי. הכנסותיה של ספאלון ממכירות התרופה הסתכמו בשנה שעברה ב-1.12 מיליארד ד´.

בשנת 2005 הסדירו שתי החברות מחלוקת בענייני פטנט על התרופה הידוע גם בשם Modafinil בבריטניה ובארה"ב. כחלק מההסדר, הסכימה טבע שלא למכור את הגירסה הגנרית שלה לתרופה ברחבי האיחוד האירופי כמו גם באיסלנד, ליכטנשטיין ונורווגיה לפני חודש אוקטובר 2012.

כעת בוחנת הנציבות האירופית האם ההסכם פגע בחוקי התחרות באיחוד האירופי והאם היתה להסכם זה השפעה על כך שהגרסה הגנרית ל-Provigil נותרה מחוץ לשוק האירופי.

עסקאות המכונות "Pay For Delay" או "שלם לצורך עיכוב" בין חברות המייצרות מותגים לבין חברות המייצרות תרופות גנריות, נבחנות על ידי הרשויות להגבלים עסקיים משני צידי האוקיינוס האטלנטי, על רקע החששות כי הסכמים שכאלה יפגעו בצרכנים, אשר יצטרכו לשלם מחירים גבוהים בהרבה בעבור תרופת המותג גם לאחר שהפטנט עליה פקע.

בשנת 2008 הגיש איגוד המסחר הפדראלי בארה"ב תביעה כנגד ספלון, בטענה שהחברה שילמה למתחרים פוטנציאליים על מנת להרחיק גירסאות גנריות זולות יותר מהשוק.

מטבע נמסר בתגובה כי "אנו מאשרים כי קיבלנו הודעה מרשות האיחוד האירופית, שהודיעה ​​לנו כי הם מתכוונים לפתוח בהליכים הנוגעים להפרה לכאורה של כללי התחרות על פי תקנות הרשות. הרשות מבקשת לערוך בירורים בנוגע להסכם מסחרי שנעשה ב-2005 בין טבע ובין חברת Cephalon. ההודעה ציינה במפורש כי ייזום ההליכים לא מצביע כי נמצאו ממצאים מובהקים להפרת חוק. טבע תמשיך לשתף פעולה עם הרשות האירופית או כל רשות אחרת ואנו מאמינים כי פעלנו במסגרת החוק בכל עת".