חב"ד חוגגת: 60 שנה לנשיאותו של הרבי מליובאוויטש זצ"ל

בחב"ד חוגגים היום את "שנת השישים לנשיאותו של האדמו"ר זצ"ל. את ההתוועדויות מלווה סמל מיוחד שהוכן בחסידות. סקירה על היום (חרדים)

בנימין רוט | כיכר השבת |

יום י' בשבט קשור בשני רועי ישראל שטבעו את חותמם על דורנו: הרבי הקודם מליובאוויטש - רבי יוסף-יצחק שניאורסאהן נ"ע, וממלא מקומו, רבי מנחם-מענדל שניאורסאהן זי"ע, שמאז ידוע ומוכר בעולם כולו בתואר 'הרבי מליובאוויטש'. היום הזה קושר שני נשיאי ישראל אלה, שדמותם מסמלת יותר מכול מסירות-נפש שאין לה גבולות.

הרבי הריי"צ התפרסם במיוחד בזכות מסירות-הנפש המופלאה שלו מול המשטר הקומוניסטי העריץ ברוסיה הסובייטית. זו הייתה מסירות-נפש במובן הפשוט ביותר - סיכון החיים למען קיום היהדות. הוא-עצמו, ואלפי חסידיו ושליחיו, סיכנו את חייהם מדי יום ביומו כדי לחנך ילדים ברוח היהדות, להקים מקווה-טהרה, לקיים בתי-כנסת ולערוך ברית-מילה.

בגלל פעילותו זו הרבי נאסר ונידון למוות, אולם בחסדי ה' ניצל מידי הקומוניסטים והצליח לצאת אל העולם החופשי, בעוד שליחיו הנאמנים נשארים ברוסיה וממשיכים במלאכת-הקודש של השמירה על גחלת היהדות. הרבי, שעונה קשות בזמן מאסרו, היה שבור ורצוץ, אך הוסיף לפעול בלטביה ובפולין, ואחר-כך באמריקה, למען קיום היהדות. הוא, במסירות-נפשו, הניח את היסודות לאימפריה הגדולה שביסס והרחיב לממדי-ענק חתנו וממלא-מקומו.

אצל ממלא-מקומו, הרבי מליובאוויטש, ראינו מסירות-נפש מסוג אחר. זו מסירות-נפש בתנאי העולם החופשי. אין מדובר דווקא בסיכון החיים, אלא במסירת כל הכוחות, המשאבים והמאוויים למען עם-ישראל. מסירות-נפש זו היא סודה של חסידות חב"ד, בהנהגתו המופלאה של הרבי.

הסמל שהוכן בחסידות חב"ד לרגל היום

מסירות-נפש זו נחישותו של הרבי שלא לצאת אף ליום אחד של חופשה בכל שנות הנהגתו. מסירות-נפש היא הנכונות להתמסר לגמרי לבעיותיו של עם-ישראל, לקבל בלילות את המוני בית-ישראל, להשיב על מכתביהם, לעמוד שבע ושמונה שעות מדי יום ראשון כדי להעניק מברכותיו ומעצותיו לכלל-ישראל.

מסירות-נפש היא העיקרון שהציב הרבי לפעילות חב"ד - לא לעשות מה שנראה טוב ומועיל לחב"ד, אלא "חב"ד צריכה לעשות מה שאחרים אינם רוצים או אינם יכולים לעשות". וכך אמר לרב חב"די מכובד, ששאלו אם לעסוק בענייני הכשרות: "בשר כשר יש אחרים שמוכנים לייצר; תפקידך 'לייצר' יהודים שירצו לאכול בשר כשר".

בתי-חב"ד ברחבי הארץ מארגנים התוועדויות וכינוסים לרגל היום הגדול והקדוש, עם טובי המרצים והמשפיעים. הציבור מוזמן.

ההתוועדות המרכזית בכפר-חב"ד

ההתוועדות הארצית של חסידי חב"ד לרגל יום ההילולא ה-60 של כ"ק אדמו"ר הריי"צ נ"ע ושנת השישים לנשיאות הרבי תיערך באוהל האירועים שליד בית הכנסת "בית מנחם" בכפר חב"ד. ההתוועדות מאורגנת על ידי צעירי-חב"ד, וכותרתה: 60 שנה - נזכרים ונעשים. 6 משפיעים יתוועדו עם ציבור אנ"ש ויסקרו את פועלו של הרבי בכל עשור.

ההתוועדות תתחיל בשעה 7 בערב. הזמר החסידי ר' יוני שלמה ינעים בניגוני הרבי ביחד עם מקהלת אנ"ש.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר