גאב"ד העדה החרדית הגרי"ט וייסגאב"ד 'העדה החרדית' אושפז בבית החוליםשימי שפר4
דאגה בקרב אנשי 'העדה החרדית' לאחר שהגאב"ד הגאון רבי יצחק טוביה וייס התאשפז הבוקר בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים לאחר שסבל במשך שבועות מזיהום ברגלו (חסידים)
המכתב שנשלח מטעם בד"צ קהל מחזיקי הדתהמכתב שנשלח לאנ"ש: "מעודדים תמיכה מהממשלה"כיכר בשיתוף החברה המרכזית למימוש זכויות
לאחר התכנסות רבני בד"צ קהל מחזיקי הדת של בעלזא ויו"ר החברה המרכזית למימוש זכויות, נשלח מכתב לאנשי קהילות הקודש: "מברכים על שיתוף הפעולה ומעודדים את כל מי שיש לו בעיה רפואית, לפנות לחברה, ולקבל תמיכה מהמוסדות הממשלתיים" (חרדים)
ציון הבעש"ט זי"עעלייתו לגנזי מרומים של הבעש"ט בשבועותרויטל ישראל2
הבעש"ט חזה את פטירתו, בתחילת שנת תק"כ, כשאמר לתלמידיו באותה שנה: 'הכינו לכם רבי חדש שיאיר את הדרך' כי בשנה הזאת אני הולך לעולמי // סיפור למוצאי חג (חסידים)
ציון הבעש"ט זי"עמדוע נשמת הבעל שם טוב ירדה לעולם?רויטל ישראל1
האם "הסיפור החסידי הטוב ביותר" - המצאה? - כך תהה ישראל שפירא • רויטל ישראל, עונה לו - כשאתה מספר סיפורי צדיקים – אתה עוסק במעשה מרכבה // מאמר מיוחד (חסידים)
הרב אורי זוהר זצ"לה'אורות הגבוהים' שחילק הרב אורי זוהר ז"לרויטל ישראל4
הרב אורי זוהר לא ראה כולם בעיניים, חוץ – מבורא עולם! לא יום ולא לילה, כשהכיר בנשמתו הטהורה לא נח לרגע. במקום שבעלי תשובה עומדים, אין צדיקים יכולים לעמוד |מאמר (ארץ)
הכנה לחג השבועותבואו להתכונן ל'שבועות' - עם מאמר מיוחדרויטל ישראל
במדבר יש הרבה 'חול', לפעמים אתה מרגיש - מלא 'חולין'? דווקא כשאתה כמו - המדבר, אתה, הכי חשוב ויקר - עובדה! היכן ניתנה התורה? דווקא במדבר! // מאמר מיוחד לחג (חסידי)
הגר"ש אלתר"קבלת התורה" עם הגר"ש אלתר; שידור חוזרכיכר השבת33
אלפים מכל החוגים והעדות השתתפו הערב (חמישי) בכנס "הכנה לקבלת התורה" שמתקיים בבנייני האומה בירושלים, בראשות ראש הישיבה הגר"ש אלתר • צפו בשידור חוזר (חרדים)
האדמו"רים מסאדיגורא, מגור, מבאיא ומצאנזכל הטישים והחידושים בחצרות הקודש בחגשימי שפר9
הריצוף החדש בגור, 3 הטישים בצאנז, הבחורים שמקשטים את ביהמ"ד סערט ויז'ניץ, החסידים שחוזרים אחרי המקווה לריקודים, והקידוש שצומצם בבאיאן • החידושים בחצרות (ארץ)
ציון הבעל שם טוב במעז'יבוז'יומן מרגש: החסידים שמתגעגעים להתרפק במעז'יבוז'יוסי נכטיגל
כך נראה ה'יארצייט' של הבעל שם טוב בצל הקודש; תפילות, בכיות, ריקודים, סעודות, המעיין, וגם - תיעוד וידאו ישן • אחרי שנתיים של קורונה, הגיעה המלחמה: "כואב הלב - הכל שומם" (אנ"ש)
הגר"ש אלתרהערב: כנס 'קבלת התורה' עם הגר"ש אלתרכיכר השבת11
כנס ה"הכנה לקבלת התורה" שיתקיים הערב (חמישי) בבנייני האומה בראשות ראש הישיבה הגאון רבי שאול אלתר לקראת חג השבועות – יועבר בשידור חי ב'כיכר השבת' (חסידים, ארץ)
בפולין ציינו 208 להסתלקות  הרה"ק מרימנובבפולין ציינו 208 להסתלקות הרה"ק מרימנובשימי שפר
המונים נהרו בשבוע האחרון לעיירה רימנוב שבפולין, לרגל יומא דהילולא ה-208 של הרה"ק רבי מנחם מנדל מרימנוב זיע"א. במשך שבועות נמשכו ההכנות לבוא ההמונים (חסידים)
מתן תורה: המשפיע חיזק את תושבי ביתרמתן תורה: המשפיע חיזק את תושבי ביתרשימי שפר
המשפיע החסידי המפורסם הרה"צ רבי אלימלך בידרמן הגיע לביתר עילית לכנס חיזוק לקראת חג מתן תורה בהשתתפות מאות מתושבי העיר שהתקבצו לשמוע את דבריו (חסידים)
לזכרו של איש החסד: בסאסוב הכנסו ספר תורה חדשלזכרו של איש החסד: בסאסוב הכנסו ספר תורה חדששימי שפר
בביתר עילית נערך מעמד הכנסת ס"ת רב רושם להיכל בית המדרש דחסידי סאסוב, בראשות האדמו"ר ובהשתתפות החסידים. ספר התורה נודב ע"י הרה"ח רבי יעקב גוטפריד (חסידי)
הרבי מפשעווארסק, הרבי מקרלין סטולין והרבי מויזנ'יץבעקבות האלימות: אדמו"רים במחאה חריגהשאול כהנא155
גדולי האדמו"רים - הרבי מויזנ'יץ, הרבי מקרלין סטולין והרבי מפשעווארסק, מתייחסים לראשונה לעימות בגור, בעקבות התקריות האלימות - ויוצאים במחאה חריפה וחריגה (חסידים)
השליחים בקברו של הרביהחסידים מחולון הניחו ספר חידושים שכתבו בקבר הרבידוד הכהן2
קבוצה של חסידי ושליחי חב"ד מחולון נסעו לציונו של הרבי מליובאוויטש זי"ע בניו יורק "לשבת אחדות" לקראת חג השבועות • בשיא המסע: הניחו ספר חידושי תורה שכתבו בציון של הרבי (חסידים)
האדמו"ר מזוטשקא שבת עם האברכיםהאדמו"ר מזוטשקא שבת עם האברכיםשימי שפר1
האדמו"ר מזוטשקא שהה בשבת האחרונה ביישוב טלז סטון הסמוך לירושלים יחד עם צעירי האברכים שהתאספו לשבת התאחדות מיוחדת, במהלכה הם סעדו את הסעודות יחד עם הרבי שנשא דברי תורה וחיזוק
האדמו"ר הכריע: הכהנים יברכו גם בשחריתהאדמו"ר הכריע: הכהנים יברכו גם בשחריתשימי שפר9
האדמו"ר מצאנז אשר שהה בשבת האחרונה בקרב חסידיו בעיר טבריה קבע מזוזה בהיכל החדש 'היכל אברהם משה' שנבנה בסמיכות לביה"מ, ולאחר מכן ערך 'לחיים טיש' (חסידי)
אסור 'שאנל': תקנות צניעות חדשות בויז'ניץאסור 'שאנל': תקנות צניעות חדשות בויז'ניץשאול כהנא67
בחסידות ויז'ניץ התקיים כינוס חיזוק מיוחד לאלפי נשות החסידות בראשות הרבי, במטרה לחזק את נושא הצניעות ואת נושא לבישת בגדים וכיסוי ראש • צפו בתיעוד מהכינוס (אנ"ש)
הרבי בתפילהחסידי ויז'ניץ הגיעו להתפלל בכותל המערבי ובמירוןשימי שפר12
לקראת החתונה של נכד האדמו"ר מויז'ניץ, שתערך השבוע, הגיעו החסידים בראשות האדמו"ר, להעתיר בתפילות ובתחנונים, בכותל המערבי ובציון הרשב"י • תיעוד (חסידים)
ציון הבעש"ט זי"עמעשה הפלא עם הבעל שם טוב וקבר ר' דודהרב אהרון ראובן
הבעש"ט נסע לעיר חדשה, ובדרך עבר דרך בית הקברות, וראה, שמעל אחד הקברים יש עמוד אש גדול גדול, וקבע כי בקבר הזה ייטמן רבי דוד - ויהי הדבר לפלא // סיפור (חסידים)
האדמו"ר מקאליב בתפילה בהונגריה ופוליןהאדמו"ר מקאליב בתפילה בהונגריה ופוליןשימי שפר
האדמו"ר מקאליב יצא למסע תפילה מיוחד על קבריהם של גדולי צדיקי הונגריה ופולין, שם הוא העתיר בתפילה לישועת הכלל והפרט (חסידים ואנ"ש)
קבר הרמח"ל בטבריהיארצייט הרמח"ל: איך תפילה מורידה שפע?רויטל ישראל6
החל מהערב יציינו עמך בית ישראל, את יום פטירתו של רבי משה חיים לוצאטו זי"ע - הרמח"ל • מאמר מיוחד מתורתו, מה אתה צריך לעשות, כשאתה רוצה העלאה במשכורת? (יהדות)
חסידי גור בחתונת נכד האדמו"ר; ארכיוןועדת החינוך של חסידות גור משיבה לטענות על האלימותשאול כהנא175
במכתב ששלחה ועדת החינוך של חסידות גור לאישי ציבור בארה"ב, היא טוענת ל"מתקפה ברוטלית, אגרסיבית ואלימה נגד יסודות החיים הרוחניים של חסידי גור" • ומה תגובתה לגילויי האלימות? (חסידי)
מתפללים | אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לכתבההשם מחכה לעשות לך נס – רק שתפנה אליורויטל ישראל4
היום מציינים עמך בית ישראל את יום פטירתו של האדמו"ר השני מקוסוב, הרה"ק רבי חיים הגר זי"ע • רויטל ישראל במאמר מיוחד על כח התפילה מתורתו של האדמו"ר (חסידים)
פריד בסיום הרמב"םשוטרי ניו יורק חסמו צירי תנועה ורבבת חסידים חגגושלמה מן
סיום המחזור ה-41 של לימוד הרמב"ם נחגג ברוב עם על ידי רבבת חסידים מול בית המדרש של חב"ד, 770 בניו יורק, בראשות גדולי התורה והחסידות • המשטרה סגרה צירי תנועה מרכזיים והגבירה כוחות אבטחה • תיעוד (חסידים)
למדו זוהר: ל"ג בעומר בחסידות אשלגלמדו זוהר: ל"ג בעומר בחסידות אשלגשימי שפר1
בחצר חסידות אשלג בבני ברק חגגו החסידים את ל"ג בעומר במעמד הדלקה שערך האדמו"ר ברחבת בית המדרש בבני ברק. קודם ההדלקה נערך שיעור זוהר בהיכל בית המדרש • תיעוד (אנ"ש)

חסידים ואנ"ש

כל מה שקורה בחצרות חסידים ואדמורים בציבור החרדי. ברכות, טישים, חתונות וכל מה שמתרחש בעולם החסידי. סיקור מיוחד בכיכר השבת - גלריות, תמונות, וידאו וכתבות.

כיכר facebook
זלמנוביץ האח, בבית החולים
ישכר זלמנוביץ
תפילת יו"כ בבית חולים ששינתה אותי| טור
י"ב בתשרי תשפב22
הרב מנחם בומבך
הרב מנחם בומבך
טור מיוחד לזכרו של האדמו"ר מקרעטשניף
ט"ו באייר תשפא11