ג´קי לוי בטור זוועתי נגד החרדים ב"ישראל היום"

עזבו אותכם מיאיר לפיד: ג´קי לוי, בניסיון לעורר עניין בטורו ב"ישראל היום", פרסם מאמר מבזה על החרדים. והקריקטורה? אתם תשפטו (עיתונות)

ישראל אהרון | כיכר השבת |

העיתונאי ג'קי לוי, שמזה מספר שנים מנסה את כוחו, ללא הצלחה, בפרשנויות שגויות לנושאים דתיים, מפרסם הבוקר (שישי) טור מבחיל על הציבור החרדי, במסגרת טורו השבועי "בא בטוב", בחינמון "ישראל היום".

האיש, שמנסה להיות "לא מקוטלג" (עד-כדי גידול קוקו, בעברו), בחר לקטלג באגרסביות, במחי-מקלדת, את הציבור החרדי על כל גווניו.

ולא, אין מדובר בטור ראשון שלו בנושא. בתקופה האחרונה, ג'קי לוי מגלה אובססביות מוזרה בכל מה שקשור לציבור החרדי (אולי זה חלק מקמפיין שערורייתי שעשה לאחרונה?).

הפליאה מתעצמת עוד יותר - על עורכי "ישראל היום", שהתיימרו בראשית הקמת העיתון לייצג את כל העם בשווה ולא לחרחר מלחמות-פנים לחינם.

היום, הם נכשלו.

אולי זה ניסיון לעורר עניין מצד "ישראל היום", אולי זה נובע מתוך שעמום גרידא, או פשוט ניסיון לייצר טור הדומה לטורו של יאיר לפיד. מי יודע.

כשמסתכלים על הקריקטורה, קשה שלא להיות נדהם: עיתון באירופה לא היה עושה את זה טוב יותר.

חרדי, עם פאות מסתלסלות, עם פנים שחורות והבעה שחורה-מפחידה-משהו, חופר באדמה באמצעות את-חפירה. למטה, הכסף הגדול.

הקריקטורה מוכרת לכם?

טורו של לוי ב"ישראל היום", היום

לוי, הקדיש את טורו ל"משחק העצמות החרדי" - בעקבות פרשת ברזילי באשקלון.

בהחלט, מותר לו להעביר ביקורת, להשתלח, ולתקוף. אבל הוא משום-מה בחר להתפרע ולהשתלח בכל המגזר החרדי, כהכללה.

לאחר מספר קטעים, בהם ניסה להיות 'מייבין' גדול בענייני הלכה, כותב לוי: "השאלה היחידה שנשאלת היא איך יכול להיות שמדינת היהודים מניחה בידי הציבור החרדי את מפתחות משמרת היהדות - נישואים גיורים כשרות וקבורה? איך יכול להיות שרבים מאיתנו עדיין רואים בו את העותק המקורי של היהדות הרי כל כך ברור שהוא לא. ואם הוא כן אז מי בכלל רוצה יהדות!?".

עוד כותב לוי: "החרדים הרי משוכנעים שירושלים שלהם ורק שלהם. ירושלים והכותל ואברהם-יצחק יעקב והזיכרון והתורה והעתיד והיהדות עצמה - הכל חרדי מזרח אירופי רבני והפוך מכל היגיון - שייכת להם ורק להם. והנה התשובה הניצחת גם לכם! ותגידו תודה. לאמיתו של דבר מפגן הכוח החרדי ערב פסח היה מפגן של חולשה אדירה. חולשת דעת וחולשה חברתית. פשוט עצוב לראות איך זרם שלם שעד לא מזמן ניסה לטעון שתורתו אומנותו הולך ומאבד את האומנות ואת האמינות. מצד שני הגיע הזמן לומר: זאת לא תורתכם. זאת תורתנו! ותורתנו אינה אומנותכם".

ולנו לא נותר אלא לומר ללוי: תתעסק בדברים שאתה מבין. תשאיר את היהדות לאנשים שמבינים בנושא, טיפל'ה יותר ממך.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר