מנשקים את אדמת ישראללרגל חג ה'סיגד': פודקאסטים על יהודי אתיופיה
כ"ט בחשוון תשפא | 16.11.20
לרגל חג הסיגד, אנו חוזרים לשני פרקים מתוך הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', בהם עסקנו במנהגים של יהודי אתיופיה, ההיסטוריה שלהם והפקפוק על יהדותם • האזינו (אקטואליה)
קבר הרמב"םלרגל היארצייט: למה כולם יצאו נגד הרמב"םכיכר פודקאסט9
הערב חל יום ההילולה של הרמב"ם. בפרק ה-13 של 'דיבור היסטורי', נרחיב ונדבר עם הלל גרשוני, מה גרם לכל כך הרבה רבנים במהלך השנים לצאת למלחמות נגד הרמב"ם (כיכר TV)
הסוחר שהפך לרופא המפורסם ביותר בעולםהסוחר שהפך לרופא המפורסם ביותר בעולםשימי שפר1
הערב ומחר חוגגים את הילולת רבי משה בן מימון הלא הוא הרמב"ם. מגדולי ישראל המפורסמים ביותר בעולם ששמו נערץ גם בקרב אומות העולם 800 שנה לאחר פטירתו (חרדים)
למה היו אנשים שמיררו את חייו של רבי נתןלמה היו אנשים שמיררו את חייו של רבי נתןכיכר פודקאסט4
בפודקאסט המיוחד 'דיבור היסטורי', נעסוק בדמותו של רבי נתן מברסלב, תלמידו הגדול של רבי נחמן. נרחיב על איך קרה שתורת ברסלב כמעט ונכחדה ואיך התמודד עם ההצקות (ארץ)
אילוסטרציהלמה אנטיוכוס נהפך להיות ה'רשע'? • האזינוכיכר פודקאסט1
בפודקאסט המיוחד 'דיבור היסטורי', נעסוק בחלק השני של "תרבות יוון", נעשה סדר מאיפה הכל התחיל, למה אנטיוכוס נהפך להיות הרשע ומלחמות היהודים באותה התקופה. (בארץ)
הפיתוי העצום שהיה ליהודים לחבור ליווניםהפיתוי העצום שהיה ליהודים לחבור ליווניםכיכר פודקאסט1
אנו מכירים את נס 'פך השמן' בחנוכה. בפרק הנוכחי של 'דיבור היסטורי', נעסוק בכל הצדדים הפחות מוכרים של יוון, על הפיתוי להצטרף ליוונים ולמה הם הטילו גזירות. האזינו (חנוכה)
בעל התניאלמה הליטאים הכניסו לכלא את בעל התניאכיכר פודקאסט50
בפודקאסט 'דיבור היסטורי', נרחיב ונדבר לרגל 'חג הגאולה' על הסיבות שגרמו ל'המתנגדים', להלשין על האדמו"ר הזקן ולהכניסו לכלא ובכך כמעט גרמו לקריסת החסידות. צפו (בארץ)
הרמב"םהקשיים של הרמב"ם בהוצאת 'מורה נבוכים'כיכר פודקאסט8
בפרק ה-8 של הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', על הרמב"ם, נרחיב ונדבר יחד עם הרב אייל טוויטו על ה'מורה נבוכים', למה יצאו נגד הספר ומה גרם לרמב"ם להיאבק על הספר (יהדות)
'הסיגד': המנהגים המפתיעים של האתיופים'הסיגד': המנהגים המפתיעים של האתיופיםכיכר פודקאסט11
בפרק השביעי של הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', נרחיב על המנהגים של הקהילה האתיופית; למה הם הגיעו עם כסף בשבת לביה"כ, למה הנשים עושות ברית מילה. האזינו (חרדים)
יהודים אתיופים חרדים - מתפללים. צילום:שאטרסטוקכך הופצה השמועה שהאתיופים לא יהודיםכיכר פודקאסט37
בפרק השישי של הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', נרחיב ונדבר על היסטוריית יהודי אתיופיה, איך הגיעו לאתיופיה, הפקפוק על יהדותן ועל הפעם ראשונה שראו יהודי לבן (חרדי)
פתיח מוזיקלי: אלי קלייןמה ההבדל בין משנה תורה לשו"ע? • האזינוכיכר פודקאסט1
בפרק ה-5 של הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', על הרמב"ם, נרחיב ונדבר יחד עם הרב טוויטו על ספרי היסוד של העולם היהודי שכתב הרמב"ם; 'משנה תורה' ו'ספר המצוות' (יהדות)
פתיח מוזיקלי: אלי קלייןלמה הרמב"ם כתב את משנה תורה • האזינוכיכר פודקאסט2
בפרק השני של הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', על הרמב"ם, נרחיב ונדבר יחד עם הרב אייל טוויטו בעיקר על הסיבות המעניינות שגרמו לרמב"ם לכתוב את 'פירוש המשניות' (תורה)
מה הסיבות שרבי נחמן עבר לאומן? • האזינומה הסיבות שרבי נחמן עבר לאומן? • האזינוכיכר פודקאסט4
בפרק השלישי של הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', נדבר על רבי נחמן מברסלב, שהיום - יום פטירתו ויחד נצלול למסכת חייו של אחד מגדולי האומה שהותיר חותם נדיר על היהדות (יהדות)
פתיח מוזיקלי: אלי קליין'דיבור היסטורי': מי היה הרמב"ם? • האזינוכיכר פודקאסט1
בפרק השני של הפודקאסט מבית 'כיכר השבת', נדבר על רבי משה בן מימון, ויחד נצלול למסכת חייו של אחד מגדולי האומה שהותיר חותם נדיר על היהדות - עד לימינו אנו ממש (יהדות)
'דיבור היסטורי': מי היה הבעש"ט? • האזינו'דיבור היסטורי': מי היה הבעש"ט? • האזינוכיכר פודקאסט3
בפרק הראשון של הפודקאסט החדש מבית 'כיכר השבת', מתארח חיליק פרנק, איתו נצלול למסכת חייו של אחד מגדולי האומה שהותיר חותם אדיר על היהדות - עד לימינו אנו (כיכר)

דיבור היסטורי

האזינו ל"דיבור היסטורי" - פודקאסט ההיסטוריה של ´כיכר השבת´, בעקבות היסטוריית העם היהודי ומאורי האומה. בהגשת יעקב אפשטיין ואורחים נוספים.

כיכר facebook