אאא

רבה של בלגיה ונציג 'ועידת רבני אירופה' במוסדות האיחוד האירופי, הרב אברהם גיגי, התייחס הערב (מוצאי שבת) לחשש בקרב יהודי בלגיה מפיגועי טרור ולהתגבור האבטחה סביב הקהילה היהודית בצורה משמעותית, ואמר כי הקהילה היהודית "סומכת על ממשלת בלגיה". 

עוד חדשות בעולם

הרב גיגי סיפר כי "שבת שקטה עברה על הקהילות היהודיות בבלגיה אך עם זאת מתוחה. עפ"י החלטת הממשלה, מחוסר כח אדם במשטרה, אבטחו מאות חיילים את בתי הכנסת והמוני יהודים מילאו את בתי הכנסת וצעדו ברחובות בביטחון וללא כל פחד.

"הממשלה הכריזה על 12 צעדים למלחמה בטרור האיסלמי הקיצוני ובהם; שלילת אזרחות ועוד והדבר יוצר תחושת ביטחון שיש מי שמטפל סוף סוף כמו שצריך בטרור".

לדברי הרב גיגי, ראשי הקהילה היהודית וראשי הקונסיסטואר זועמים על גורמי שוליים בקהילה היהודית שקראו לתת נשק בידי רבנים: "זו סכנה של ממש ובלתי מתקבל על הדעת. כאילו אנחנו נכריז כי אין לנו אמון בשירותי הביטחון הבלגים המחויבים להגן על בטחוננו. ודבר נוסף; מחר, חלילה, יבקשו גם האיממים ואחרים לאחוז בנשק. זו הכרזה חסרת אחריות המביאה עלינו אסון ורושם אנרכיסטי".

"אנו סומכים על ממשלת בלגיה ושירותי הביטחון הבלגים העושים את עבודתם כפי הנדרש וביום שני הקרוב, כשייפתחו שערי בתי הספר ומוסדות החינוך, יאבטחו אותם אלפי חיילים כדי לשמור על בטחון הילדים וההורים".