אאא

יו"ר יש עתיד ושר האוצר לשעבר יאיר לפיד מסרב באופן עקבי לחשוף את הונו האישי וזאת בניגוד לפוליטיקאים אחרים. 

אך למרות שלפיד עצמו נמנע מלהצהיר על הונו, תומר אביטל, יוזם בלוג "100 ימים של שקיפות" חשף כי לפיד מחזיק בדירה נוספת בשכונת רמת אביב היוקרתית.

מדובר בדירה הממוקמת ברחוב בן יוסף שלמה בתל אביב, שוויה נע בין 4 ל-7 מיליון שקלים. לעת עתה הדירה מושכרת לאנשים פרטיים אחרים ולפי הערכות עלות שכירותה נאמת ב-5,500 שקל בחודש.

ללפיד דירה נוספת ברחוב מאיר פיינשטיין באותה שכונה - רמת אביב. מדובר בווילה בת 6.5 חדרים שעלותה נאמדת היום בלא פחות מ-6.8 מיליון שקל. לפי תומר אביטל, את הדירה רכש לפיד יחד עם רעייתו בשנת 2004 בכ-3.4 מיליון שקל.

יו"ר מפלגת העבודה, חבר הכנסת בוז'י הרצוג, קרא ליאיר לפיד ולפוליטיקאים נוספים לחשוף את הונם וזאת לאחר שהוא עצמו עשה זאת לפני יומיים.

בדף הפייסבוק שלו כתב הרצוג "אנחנו קוראים לכל מי שעומד בראשות מפלגה, קל וחומר אם רואה עצמו כמועמד לראשות הממשלה - לחשוף בפני הציבור את הצהרת ההון שלו!"

"לנו במחנה הציוני אין מה להסתיר, ולכן חשפנו אתמול את הצהרות ההון שלנו בפני כל עם ישראל. כל מי שעומד בראשות מפלגה צריך לפעול כמונו. מי שנאבק למען שקיפות וקורא למיגור השחיתות - צריך להיות מחויב לכך קודם כל בעצמו". הוסיף.

הרצוג כתב כי "הציבור ראוי למנהיגים שמתנהלים מולו בשקיפות מלאה, ביושר ציבורי ופועלים לטובתו ולטובת המדינה. ביחד נלחם למען 4 שנים של שקיפות - וננצח!".