אאא

הראיון המקיף שקיים "כיכר השבת" עם יו"ר דגל התורה בביתר וממלא מקום ראש העיר, יצחק רביץ, לרגל יום השנה לפטירת אביו ח"כ לשעבר הרב אברהם רביץ ז"ל בו טען כי נשים עשויות לכהן בתפקידים פרלמנטריים בכפוף לאפשרות שההלכה מאפשרת זאת, עורר סערה עצומה במפלגה הליטאית.

קרא עוד:

רביץ הבהיר כי אינו מודע להיתר הלכתי המאפשר זאת אולם באם הדבר יימצא הרי שנשים יכולות לתת כיוון נוסף וחשיבה שונה ואדרבה יכולות להשתלב וכפי שהגדיר זאת מרן החזו"א "תפקיד לוועד הבית".

הראיון עורר סערה ובעקבותיו הגיב ח"כ יעקב אשר ל"כיכר השבת" ותקף בחריפות את דברי רביץ כשבין היתר אמר כי הוא מקווה שרביץ אמר את הדברים כאיש פרטי ולא כמייצג התנועה.

בעקבות המהומה שנוצרה בתנועת "דגל התורה", שאינה יכולה לאפשר את המצב כאילו ומישהו הנמנה על שורותיה תומך ולו בעקיפין או במשתמע באפשרות שאישה תכהן כחברת כנסת, כתב הבוקר (חמישי) יצחק רביץ מכתב הממוען אל שלושת חברי הכנסת של דגל התורה משה גפני, אורי מקלב ויעקב אשר בו הוא מבהיר כי הכל צריך להיות בכפוף להלכה.

במכתבו כותב רביץ: "ברצוני להציג בפניכם את העובדות, דברים כהוויתם, אודות הראיון שקיימתי ביום שלישי עם אתר החדשות 'כיכר השבת לרגל היארצייט של אבי מורי זצ"ל".

"נשאלתי אודות האפשרות שנשים תשמשנה כנציגות ציבור. תשובתי היתה שדבר זה אסור הלכתית, אולם אף אחד אינו מטיל ספק ביכולתן למלא תפקיד זה, וכפי שאנו רואים שנשים מצליחות בתפקידי ניהול שונים", כותב רביץ ומסויף כי "הדברים הללו כמובן משקפים את מה שאומרים כל הדוברים החרדים בסוגיא זו".

לטענתו: "הכותרת של הכתבה, שהיא נגזרת של הדברים שאמרתי, נתנה תחושה שכביכול אני תומך בכך שנשים ימלאו תפקיד של ח"כיות, אולם מי שקרא את הראיון, ראה בדיוק את ההפך שאני מביע התנגדות לכך".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

רביץ מוסיף וכותב לח"כים כי "התקלה במה שקרה אינה חס ושלום מעידה השקפתית אלא תקלה תקשורתית שיכולה לקרות לכל אדם שמתראיין לתקשורת ובטוחני שגם אתם מסכימים לכך".

רביץ מודה במכתבו למנחם שפירא שבתגובתו "השקולה והמדודה בתקשורת" חיזק את דבריו ונתן גיבוי להבהרת הדברים.

לסיום מציין שוב רביץ כי אינו חוזר בו ממה שאמר בראיון ולהיפך עוד שמח על כך שאינו צריך לחזור בו. "אני שמח שלא היה צורך שאחזור מדבריי ובכך הייתי הופך את התנועה לבדיחה שנציגה אומר פעם כך ופעם כך אלא בסך הכל הפניתי את תשומת לב האנשים לנאמר בגוף הראיון שאכן יש התנגדות הלכתית לעניין".

יצויין כי ל"כיכר השבת" נודע כי המכתב האמור הגיע לאחר לחץ ממושך שהפעילו בכירים ב'דגל התורה' על רביץ על מנת שיבהיר את דבריו כאשר בין היתר חשו גורמים מקרב אוהדיו כי הוא עלול אף אולי לאבד את מקומו העתידי בעקבות הדברים ובאם לא יחזור בו. בסופו של דבר שיגר רביץ את המכתב לח"כים, שסביר להניח יקבלו את הדברים בסיפוק והבנה.