אאא

בשעה האחרונה (שני) הגיע כ"ק האדמו"ר מויז'ניץ, חבר מועצת גדולי התורה של תנועת 'אגודת ישראל' אל מעונו של הגאון רבי שמואל אוירבך בשכונת שערי חסד בירושלים מנהיגה הרוחני של תנועת 'בני תורה' ואנשי הפלג הירושלמי במטרה לנסות ולשכנעו להורות לתלמידיו להצביע עבור 'יהדות התורה'.

אל השיחה הצטרף מזכיר מועצת גדולי התורה של 'אגודת ישראל', הרב מרדכי שטרן, שעמל בימים האחרונים על קיום משא ומתן בין אגודת ישראל ל'בני תורה' על מנת לשכנעם להצביע למפלגה החרדית האשכנזית.

הפגישה בין שני הרבנים נמשכה כעשרים דקות.

אמש אף ביקר הרב מרדכי שטרן במעונו של כ"ק האדמו"ר מבעלזא לצורך כך ולעדכן אותו בהתפתחויות.

יצויין שגורמים בכירים בבני תורה טוענים כי על אף במאמצים הקדחתניים אותם הם מעריכים מצד גורמים תורניים באגו"י הרי שההערכה הינה שהגר"ש לא יורה בסופו של דבר להצביע עבור יהדות התורה זאת עקב הנתק והפילוג הליטאי השורר בשנתיים האחרונות.

"לא התחשבו בנו לא בנושא הגיוס ולא באף נושא מהותי, רודפים את ילדינו בחיידרים ולא סופרים אותנו, למה מצפים ממי שיורקים עליהם במשך שנתיים להניח כעת הכל בצד ולהתגייס למערכה?", תוהה אחד העסקנים בכעס.

יצויין עוד כי הבוקר בעיתון הפלס הוכחשו הדיווחים על מגעים ישירים ועקיפים שעורכים אנשי הפלג הירושלמי עם מפלגות שונות וכולם ממתינים לדבריו של המנהיג הרוחני בכינוס 'אז נדברו' המתוכנן ביום ראשון הקרוב באיצטדיון 'הארנה' בירושלים.