אאא

לאחר חקירה במשרדי המפלג לפשיעה לאומנית ביחידה החוקרת במחוז יהודה ושומרון, שוחררו הערב (ב') בני הזוג שנעצרו במהלך היום בידי בלשי משטרה בחשד למעשי תג מחיר. לבני הזוג, ללא עבר פלילי, שני ילדים שהועברו לשכנים לאחר מעצר האשה בביתה.

הבעל, אברך כולל כבן 25, נחקר בחשד למעורבות באירוע של כריתת עצים של ערבים בהר חברון לפני מספר שבועות, ואילו האישה נחקרה בחשד להצתת בית של ערבי לפני מספר חודשים.

"הכחשתי מכל וכל את הדברים", סיפר הבעל. "זה היה הזוי. חקרו אותי עשר דקות בלי להציג לי שום דבר שקושר אותי לאירוע הזה". האישה גם היא תיארה חקירה דומה, במהלכה הכחישה כל קשר לאירוע ההצתה ולא הוצגה לה כל ראיה הקושרת אותה לאירוע.

האישה נעצרה בידי בלשי משטרה ושוטרת שהגיעה לביתה בישוב מעון. המעצר בוצע בזמן שהאישה יצאה להביא את ילדיה מן הגן, ולפיכך התלוו אליה השוטרים לגן הילדים ולאחר שהוציאה את הילדים מהגן עצרו אותה מולם והעבירו אותם לשכנה. הבעל נעצר לאחר שכח גדול שכלל ארבעה רכבי משטרה ויס"מ הגיע לכולל בו הוא לומד. 

בארגון חוננו המייצג את בני הזוג גינו בחריפות את המעצר. "ראינו בשנים האחרונות לא מעט מעצרים חסרי שחר, אך בכזה מעצר הזוי טרם נתקלנו", נמסר מהארגון ל"כיכר השבת".

"האם באמת חושבים השוטרים שאמה לשני ילדים, שמעולם לא נעצרה בעבר וחייה בשלווה את חייה, תלך באמצע הלילה להצית בית של ערבי? לטעמינו מדובר בניסיון נואל של המפלג לפשיעה לאומנית להפעיל לחץ פסול על בני זוג בכדי שיודו בדברים שלא ביצעו. הרי שחרורם המיידי לאחר חקירה קצרה מוכיח כי מלכתחילה מדובר במעצר שווא". הוסיפו.