אאא

לאחר ישיבה בלשכת עורכי הדין, אושרו הרשימות למירוץ לבחירות ללשכת עוה"ד בישראל, המתקיימות אחת לארבע שנים. הבחירות הקרובות תתקיימנה בעוד כחודש וחצי.

לראשונה ישנה רשימה דתית - חרדית שרצה הן לוועד הארצי והן במחוז ת"א והמרכז, תחת השם "אמונה במקצוע" בה חברים עורכי דין חרדים ודתיים הפעילים הן במישור המשפטי והן במישור הציבורי ומייצגים את כל שכבות הציבור הדתי והחרדי.

לכהונת יו"ר הלשכה מתמודדים בין השאר עו"ד דורון ברזילי שהיה יו"ר הלשכה בקדנציה האחרונה ועו"ד אפי נווה שעמד בראש מחוז ת"א והמרכז של לשכת עוה"ד.

הרשימה הדתית - חרדית היחידה המתמודדת הן לוועד הארצי והן למחוז תל אביב והמרכז נקראת "אמונה במקצוע", שקיבלה את עידודם וברכתם של אישי ציבור בציבוריות הדתית והחרדית.

בראש הרשימה עומד עו"ד יוסי ויצמן יו"ר ועדת הוצל"פ בלשכת עוה"ד ויו"ר לשכת הקשר ב"ב, איתו עוה"ד שלמה לינצר חבר המועצה הארצית בלשכת עו"ד בישראל, מנחם מושקוביץ עוה"ד של סיעת דגל התורה בירושלים, אדי סוברי, מנכ"ל אתר הפורומים המשפטיים, אברהם יוסטמן סמנכ"ל קרן קמ"ח, רפי אסרף, ועוד מספר עו"ד פעילים ומוכרים.

ברשימת "אמונה במקצוע" במחוז ת"א והמרכז מתמודדים עוה"ד משה מורגנשטרן, צבי וישינגרד, שחר בקשי ועו"ד דוד איזקסון.

חשיבותה של רשימה דתית חרדית בלשכת עוה"ד מקבלת בבחירות הללו משנה חשיבות בעקבות מספר עורכי הדין הדתיים והחרדים שהשתלבו במקצוע בשנים האחרונות, הן בפן המקצועי בלשכה והן בפן הערכי והחברתי של אופי הפעילות של הלשכה.

חשוב לציין כי בדיונים המתקיימים לאחרונה גם עורכי הדין שאינם דתיים העלו את הצורך לתת משקל לציבור הדתי בלשכה כפי ששאר המגזרים מקבלים בה את ביטויים.

בחודשים האחרונים התגבשה הרשימה והמועמדים העומדים בראשותה של רשימת "אמונה במקצוע" נבחרו בקפידה במטרה שאכן הם יגיעו מכל שכבות הציבור הדתי והחרדי ויהיו אנשי עשיה הרואים בתפקידם שליחות ציבורית ראשונה במעלה. התגובות שהתקבלו עוד בטרם פורסמה באופן רשמי ריצתה של רשימת "אמונה במקצוע" לבחירות היו אוהדות ומלאות עידוד ותמיכה. תקוותם של העומדים בראש הרשימה היא שציבור עוה"ד הדתיים והחרדים יתגייסו הפעם לתמיכה ברשימה במטרה להטביע את חותמם על פעילות הלשכה בקדנציה הקרובה בעז"ה