אאא

מאות בהם בני משפחה חברים ומכרים השתתפו הלילה (מוצאי שבת) בהלוויתו של דני גונן הי"ד שנערכת בבית העלמין בעיר לוד. גונן נרצח ביום שישי על ידי מחבל סמוך ליישוב דולב בחבל בנימין. בין המשתתפים בלוויה גם השר אורי אריאל, סגנית השר ציפי חוטובלי וח"כ מוטי יוגב.

ראש העיר לוד יאיר רביבו מסר לקראת ההלוויה כי "העיר מרכינה ראש על הירצחו. מעשה הרצח הנתעב מחזיר אותנו למציאות הכואבת של מעשים נפשעים נגד יהודים רק בשל היותם יהודים".

לדברי רביבו: "במקום להתעסק במלחמות תרבות מיותרות אצלנו, כדאי שנהיה מלוכדים מול אויבנו הקמים לכלותינו, שלחלקים מהם יש רק תרבות אחת, תרבות של רצח וטרור. תנחומים למשפחה היקרה. יהי זכרו ברוך".

 (צילום: איתי בלומנטל - Ynet)
הרוג הפיגוע, דני גונן (צילום: פייסבוק)
הגדלה

ישראל מור, דודו של ההרוג, אמר מוקדם יותר ל-ynet כי "זה כאב אמיתי. הילד נתן הכול למדינה ואהב ואת המשפחה ואת הבריות. נזכור ממנו רק טוב. אבא שלו נפטר לפני חמש שנים ומאז הוא נכנס לנעלים שלו בחינוך ובדאגה לאחים שלו. הוא היה ועמוד התווך של המשפחה. הוא רק הלך לטייל ונרצח בדם קר".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בתוך כך, כוחות צה"ל סיימו במהלך השבת את הסריקות לאיתור המחבל שירה למוות בדני גונן הי"ד ופצע באורח קל עד בינוני את חברו - ככל הידוע עד לשעה זו מבלי לבצע מעצרים. פעילותם של הכוחות התמקדה בעיקר בסריקות ותשאולים בכפרים עין קיניא ודיר איבזיע הסמוכים למעין בו התרחצו גנון וחברו.

 (צילום: איתי בלומנטל - Ynet)
הסריקות לאחר הפיגוע (צילום: פלאש 90)
הגדלה

עם סיום הסריקות בשטח פתח צה"ל את דרכי הגישה לכפרים ומעתה החקירה תתמקד במישור המודיעיני ותבוצע על ידי השב"כ שהטיל איפול על כיווני החקירה. 

 (צילום: איתי בלומנטל - Ynet)
הרכב בו נסעו גונן וחברו (צילום: פלאש 90)
הגדלה

מבדיקה ראשונית של הרכב בו שהו גונן וחברו עלה כי לפחות 10 כדורים נורו לעברם מהם לפחות ארבעה שפגעו במכונית. עוד עלה מהבדיקה כי לאחר הירי המחבל נמלט בריצה מהמקום.הקליעים, בקוטר 9 מ"מ, נמצאו בסמיכות לרכב של השניים והעידו על טווח כמעט אפסי ממנו בוצע הירי לעברם.