אאא

לאחר ההשתלטות המוצלחת הלילה (שני) של לוחמי הקומנדו הימי על ספינת "מריאן" ללא נפגעים, משבח ראש הממשלה בנימין נתניוה את הלוחמים על "הביצוע הנחוש והיעיל".

"אני מבקש לשבח את חיילי ומפקדי חיל הים על הביצוע הנחוש והיעיל במעצר נוסעי הספינה שניסתה להיכנס לחופי עזה בניגוד לחוק", אומר ראש הממשלה, "במשט הזה אין דבר מלבד מפגן של צביעות ושקרים שרק מסייע לארגון הטרור חמאס ומתעלם מכל הזוועות באזורנו".

"מניעת כניסה דרך הים נעשית בהתאם לחוק הבינלאומי ואף קיבלה גיבוי מוועדה של מזכ"ל האו"ם", הבהיר נתניהו, "ישראל היא דמוקרטיה שמגנה על עצמה בהתאם לחוק הבינלאומי. איננו מוכנים לאפשר הכנסת אמצעי לחימה לארגוני הטרור בעזה כמו שנעשה בעבר באמצעות הים".

נתניהו מזכיר כי "רק לפני שנה סיכלנו ניסיון להבריח מהים מאות אמצעי לחימה שהיו מיועדים לפגוע באזרחי ישראל", ומדגיש כי "אין סגר על רצועת עזה. ישראל מסייעת להעברת סחורות וציוד הומניטרי לעזה - כ-800 משאיות מידי יום, שהכניסו בשנה האחרונה יותר מ-1.6 מיליון טון סחורות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"בנוסף ישראל מסייעת למאות פרויקטים הומניטריים באמצעות ארגונים בינלאומיים לרבות הקמת מרפאות ובתי-חולים. ישראל היא מדינת שוחרת שלום שפועלת על פי החוק הבינלאומי כדי לאפשר לתושביה חיים בטוחים ולילדיה לגדול בשקט ובשלווה", דברי ראש הממשלה.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אמר כי "המשט הזה לא היה הומניטרי ולא דאג לרווחתו של איש, ורצונם של המשתתפים בו היה להמשיך במסע הדה-לגיטימציה כלפי מדינת ישראל. זהו חלק ממפגן הצביעות והשקר של גורמים שונים בעולם, שמעדיפים לחזק ולתמוך בארגון טרור חסר מעצורים כמו חמאס".

"אין מצור על עזה, וישראל היא הגורם היחיד באזור שמאפשר הכנסה קבועה של סחורות שונות וקיום פרויקטים הומניטריים. אך אין לנו כל כוונה לאפשר לכל גורם שהוא להבריח אמצעי לחימה שיופנו נגדנו", הוסיף שר הביטחון.