אאא

נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין חשף את שמו של לוחם מג"ב שנפצע לפני כשבועיים בפיגוע הדקירה בשער שכם בירושלים, זאת חרף העובדה שעל שמו של הפצוע הוטל צו איסור פרסום.

בפוסט שעלה בדף הפייסבוק הרשמי של הנשיא בימים האחרונים נכתב שמו המלא של השוטר: "הבוקר שוחחתי עם לוחם מג"ב (כאן הוזכר שמו המלא של הלוחם א.ר.) אשר נפצע השבוע אנושות מדקירת מחבל. למרות פציעתו הקשה, (שוב מוזכר שם הלוחם א.ר.) הסתער על המחבל וירה בו בעודו שותת דם, טרם איבד את הכרתו".

 (צילום: קובי גדעון, פלאש 90)
(צילום מסך)
הגדלה

"שומר חומותינו, גיבור ועז רוח, שב (שם הלוחם מוזכר שוב א.ר.) אל הכרתו והיום סיפר לי כי הוא מתאושש אט אט. "אתה מבניה הנפלאים של הארץ הזו" אמרתי ל(...). ״רבים היו מאבדים עשתונות במצב שכזה ואתה לחמת גם כשכוחותיך כבר כמעט ולא עמדו לך אני גאה בך ונרגש מגבורתך". לכם, ל(...) ולמשפחתו, ולכל חיילינו באשר הם שם שבת שלום מירושלים".

בבית הנשיא אמרו בשיחה ל"כיכר השבת" כי הם "לא מכירים צו איסור פרסום על שמו של הלוחם. הפוסט מופיע כבר מספר ימים בדף ואף אחד לא פנה אלינו. לנו אף אחד לא אמר שום דבר ואנחנו בקשר עם משמר הגבול. אף אחד לא אמר לנו שיש צו איסור פרסום. אף אחד לא סיפר לנו, אם היינו יודעים לא היינו מפרסמים את שמו".

מהמשטרה נמסר ל"כיכר השבת" כי צו איסור הפרסום שהוטל על זהותו של הלוחם עדיין בתוקף וכי הנושא יטופל באופן מיידי.

מספר שעות לאחר הפרסום ב"כיכר השבת" הפוסט המדובר נערך וצונזר, כך ששמו וזהותו של הלוחם נותרו חסויים.