אאא

כבר זמן רב שתושבי אחת משכונות העיר בירושלים מתלוננים על ריח אשפה חריף וצחנה שעולה מאחת הדירות בבניין. בעקבות התלונות הגיע צוות פקחים של העירייה יחד עם עובדת שירותי הרווחה לדירה המדוברת ונדהם לראות כמויות עצומות של אשפה וגרוטאות בכל חלקי הדירה.

בדירה מתגוררת קשישה המוכרת לשירותי הרווחה וסובלת מאספנות כפייתית. פניות רבות של עובדי הפיקוח אל בעלת הדירה לניקיונה לא עזרו וגם כשהוצא כנגדה צו פינוי היא התנגדה לשתף פעולה והבטיחה כי תבצע את הפינוי בעצמה.

לאור זאת, ביצעה עיריית ירושלים מבצע ניקיון מיוחד לפינוי האשפה בדירה, תוך שיתוף פעולה בין הפיקוח העירוני לאגף התברואה ובסיוע הלשכה המשפטית ואגף הרווחה. צוות הפיקוח העירוני בראשות מנהל מחלקת הרובעים, עוזי בונדק, יצאו בליווי עובדת סוציאלית משירותי הרווחה ושישה עובדי חברת ניקיון והחלו במבצע הניקיון הנרחב בדירה.

מבצע הניקיון התקיים בנוכחות בעלת הדירה וארך יומיים שלמים, במהלכם פונו מהדירה לא פחות מ-7.5 טון של אשפה וגרוטאות, שהועברו למכולת ענק של אגף התברואה. בדירה נמצאו מוצרי מזון בשלבי ריקבון מתקדם, אשפה בכמות עצומה, תיקנים ומכרסמים ואף נשל של נחש באחת מפינות הבית. העובדים נאלצו לפעול במשנה זהירות ולגונן על עצמם עם מסכות ואמצעים נוספים, נוכח הצחנה הבלתי נסבלת שעלתה מהדירה.

לאחר שיושלם הפינוי ימשיכו עובדי העירייה בפעולות ניקיון וחיטוי הבית באמצעות חברת ניקיון. כמו כן, ממשיכים עובדי אגף הרווחה להיות בקשר עם הקשישה ולסייע לה ככל הניתן.