אאא

סערה התחוללה אמש (שלישי) במהלך סימפוזיון שנערך בקעמפ של ישיבת "וולפסון", בהשתתפות העיתונאי בני רבינוביץ, פעיל הימין בנצי גופשטיין העומד בראש ארגון להב"ה, אבא טורצקי ועוד.

במהלך הפאנל צייץ רבינוביץ בחשבון הטוויטר שלו: "אני בהלם ומזועזע. יושב בפאנל ברגע זה עם בנצי גופשטיין שאומר בגלוי ובפה מלא: מצווה וצריך לשרוף כנסיות, והוא מוכן גם לשבת על כך 50 שנה בכלא".

הציוץ גרם לסערה רבה והגיע לאוזני תלמידי הישיבה שמחו על כך ופוצצו את הסימפוזיון. גופשטיין עצמו מיהר להכחיש והתנער מהדברים שיוחסו לו.

בשיחה עם "כיכר השבת" אומר גופשטיין כי "היה דיון הלכתי בהלכות עבודה זרה, במהלך הדיון החליט בני רבינוביץ לצייץ בטוויטר שלו דברים בשמי שחלקם נכונים וחלקם לא. אמרתי שעל פי ההלכה צריך לבער עבודה זרה מארצנו. לא אמרתי שאני הולך לעשות זאת ולא אמרתי שאשב בכלא על כך".

גופשטיין טוען כי תלמידי הישיבה לא אהבו שהדיון הודלף החוצה, ולדבריו "הם צעקו "מוסר" לרבינוביץ, וקיבלתי אהדה גדולה מאוד מהם". לדבריו, "זה חמור מאוד שבדיון הלכתי מתחילים לערב טוויטר ולהוציא לתקשורת. ברוך השם הקהל שמע והבין מה שאמרתי".

אתה בעד לשרוף כנסיות?

"אין כאן שאלה של בעד או נגד. אני רק אומר שלפי ההלכה צריך לבער עבודה זרה מארץ ישראל. מתי ואיך? זו שאלה אחרת", אומר גופשטיין.

בני רבינוביץ מסר בתגובה ל"כיכר השבת": "מה שכתבתי מדויק לחלוטין".