אאא

מאבק שבת גם בהרצליה: המאבקים לשמירת קדושת השבת מתרחבים ומגיעים להרצליה, זאת לאור החלטת העירייה להפעיל שאטל בשבת. נציגי הסיעות החרדיות והדתיות זועמים ופועלים לבטל את ההחלטה.

הפעלת השאטל המדובר תחל בשנה הבאה בחודשי האביב. בעירייה אומרים כי הוא יפעל רק לכמה שעות ולא לכל השבת.

ההחלטה אושרה במועצת העיר, והובאה על ידי ראש העיר משה פדלון במטרה שהתושבים החילונים המעוניינים להגיע אל חופי הים ומקומות נוספים יוכלו לעשות זאת בחינם. 

השאטל יעבור בצירים עירוניים מרכזיים ולאור הזעם של חברי המועצה הדתיים והחרדים ואפילו כמה חילונים, השאטל לא יעבור בסמיכות לשכונות הדתיות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

למרות התנגדותם של חברי המועצה שומרי המסורת: שניים מסיעת ש"ס - אבי ברדה ומשה ועקנין, ואחד מסיעת גשר אלעד צדיקוב, והיעדרותו של סגן ראש העיר, צבי וייס, ההחלטה עברה.

צדיקוב, איש 'דגל התורה', אמר כי "מצד אחד אנו שמחים ומחזקים את ידי ראש העירייה שמשך את העתירה לבג"צ כנגד משרד התחבורה כדי לחייבו להתיר תחבורה ציבורית בשבת. אנו בהחלט מצרים על כינון שאטלים בעיר הרצליה בשבת. אנו מאמינים כי השאטלים הללו ינחלו כישלון חרוץ והנושא והפעלתו יהיו היסטוריה".

"לאחר שההחלטה התקבלה", מסיף צדיקוב, "ביקשתי כי הפעלת הקווים תיעשה ע"י נהגים שאינם יהודים, כפי שנהוג בשעת הדחק בצבא. ראש העירייה קיבל זאת ובכך למעשה יופחת בקצת חילול השבת".