אאא

סגן שר החינוך מאיר פרוש תקף הערב (חמישי) את שדר הרדיו נתן זהבי בעקבות התבטאות שלו נגד קמפיין לעידוד בדיקת מזוזות. 

פרוש תקף את זהבי ואמר כי "יש מי שמנסים להכפיש את מסורת ישראל ולהשניא אותה על הציבור היהודי באמצעות דמגוגיה וליצנות. בבחירות זה היה גרבוז, עכשיו זה זהבי וגזית. אבל הם לא מייצגים את עם ישראל שכן מנשק מזוזות".

"הקריאות של זהבי נגד עם ישראל שמנשק מזוזות בתור 'מטומטמים', זו הסתה כנגד אותו ציבור בקרב משרדי הממשלה, והפקידים ברשויות המקומיות, האמורים לטפל בציבור זה. חבל שיש קומץ באוכלוסייה הישראלית שלא מפנים את העבודה שהציבור הישראלי מחובר למסורת ישראל".

כזכור, זהבי אמר את דבריו בעקבות קמפיין לאפליקציה לבדיקת מזוזות שבקמפיין עבורה השתתפו גם חברי כנסת. "מה זה מזוזה? סתם חתיכת פלסטיק שפועל ערבי הרכיב באיזה מפעל", עפרא לפומייה. "אין אצלם גבול לטמטום", פסק ותהה, "מה יגידו כל אותם אנשים דתיים וחרדים יצאו לתחנת הרכבת ונרצחו, המזוזה לא הייתה קשורה?  הקלף לא היה כשר?".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

זהבי לא עצר כאן ומתח ביקורת נוקבת נגד יוצרי הקמפיין: "שני חברי הכנסת מסבירים שמזוזה אצלי זה קודם כל הגנה, שמירה, בית יהודי שהקדוש ברוך הוא שומר על הבית הזה. תגידו לי אתם זוכרים את הרצח בבית הכנסת בירושלים? הקדוש ברוך הוא שמר על בית הכנסת? הוא שמר על קבר יוסף מפני מציתים? הקדוש ברוך הוא שמר על משפחת פוגל שנשחטה בביתה? ואחר כך שאומרים לכם שאתם פרימיטיביים אתם כועסים".

מנכ"ל איגוד רבני קהילות, עמיחי אליהו, העומד מאחורי הקמפיין הגיב לדברים הנבזיים: "יש מי שכואב לו לראות את החיבור של הציבור הישראלי למסורת והקשר של החברה הישראלית לאביהם שבשמיים".

"מה שזהבי עשה הייתה דמגוגיה בגרוש, כדי להשפיל את ערכי עם ישראל ולהפוך את המזוזה לעבודת אלילים באמצעות השוואות לא נכונות. לצערם, הציבור הוכיח בבחירות שהוא בז לגרבוז והוא מחובר למסורת ועד כה הצטרפו כבר אלפים שהורידו את האפליקציה ושלחו את המזוזה לבדיקה חינם אין כסף", הוסיף.