אאא

שמואל שפירא (51) שנפצע הבוקר (ראשון), בפיגוע בצומת לכפר אדומים, משחזר את רגעי האימה.  שפירא, מנהל ישיבה תיכונית 'צביה אילת' היה בדרכו עם מחנכים מהישיבה להשתלמות בירושלים.

"היינו בדרך לירושלים, ליד מישור אדומים מונית צהובה פלסטינית נכנסה בנו, עשינו כמה סיבובים והיא נכנסה בנו שוב פעם ולבסוף נעצרה. תוך כדי שאנחנו יוצאים החוצה הוא רץ לעברנו עם סכין", שחזר.

בשלב זה הבינו הנוסעים כי מדובר בפיגוע. "אחד הנוסעים הרב קובי לוי הצליח לירות בו. המחבל היה ממש קרוב אלי, נכנסתי חזרה לרכב והמחבל נפל על הריצפה".

כאמור, המחבל הגיע למקום במונית פלסטינית וניסה לדרוס יהודים, משלא הצליח בכך, יצא מהרכב עם סכין וניסה לדקור עוברים ושבים, אזרח שהיה במקום ירה לעברו וניטרל אותו וכעבור זמן קצר הוא מת מפצעיו.

מנחם לף ראש סניף 'בנימין' מסר: "בהגעת מתנדבי איחוד הצלה לזירה הם נתקלו באירוע עם מעורבות רכב ישראלי ומונית פלסטינית. לאחר סריקות לא אותרו נפגעים מירי או דקירות. מהמקום פונה נפגע קל לבית החולים הר הצופים כתוצאה מחבלות קלות עקב פגיעה של המונית הפלסטינית ברכב הישראלי. נסיבות המקרה בבדיקה של כוחות הביטחון. עוברי אורח סיפרו כי בוצע ירי לעבר פלסטיני שיצא מהמונית".