אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו סייר בצומת גוש עציון ובחטמ"ר עציון. ראש הממשלה קיבל במקום סקירות על הגזרה והתקיימה הערכת מצב בהשתתפות שר הביטחון משה (בוגי) יעלון וסגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן. בהמשך נפגש נתניהו עם שלושה ראשי רשויות - ראש מועצת גוש עציון דוידי פרל, ראש מועצת אפרת עודד רביבי וראש מועצת קרית ארבע מלאכי לוינגר.

נתניהו אמר בפתח דבריו: "אני מבקש לשלוח תנחומים למשפחתה של הדר בוכריס זכרונה לברכה, שנרצחה כאן אתמול, למשפחת דון ולמשפחות הנרצחים. אני מבקר פה היום עם שר הביטחון, עם סגן הרמטכ"ל, עם אלוף פיקוד המרכז ומפקדי הגזרה בשטח כדי להגביר את המלחמה שלנו במפגעים".

(צילום: חיים צח, לע
(צילום: חיים צח, לע"מ)
הגדלה

נתניהו התייחס לפעילות הצבאית של ישראל כנגד המחבלים והטרור ביהודה ושומרון: "קודם כל, בצד ההתקפי, אנחנו נכנסים לכל מקום. נכנסים לכפרים, נכנסים ליישובים, נכנסים לבתים ומבצעים מעצרים נרחבים. אין שום מגבלה על הפעילות של צה"ל ושל כוחות הביטחון, להיפך – יש תמיכה מלאה והיא חשובה.

"קודם כל, פעילות התקפית שאין לה מגבלה. צריך להבין גם שבניגוד למצב של 'חומת מגן' ששם היו מפקדות, היו מעוזים, היו אלפי אנשים חמושים - ומה המצב היום? 'חומת מגן' נעשתה כדי להביא לנו את חופש הפעולה הזה, וחופש הפעולה הזה קיים ואנחנו משתמשים בו ערב-ערב, יום-יום, כדי לפעול נגד ריכוזים או נגד תוכניות, או נגד מפגעים, או נגד כלי נשק, והתוצאה היא כמובן שמה שידענו אז, של מאות הרוגים בשנה כתוצאה ממפגעים חמושים וחגורות נפץ וכלי נשק אחרים – את זה אין לנו, ואנחנו עושים הכל כדי שזה גם לא יהיה. אבל אנחנו צריכים לעשות פעולות נוספות אל מול מה שכן קיים".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ראש הממשלה פירט את הפעולות שבכוונת הממשלה וצה"ל לבצע כדי לנסות ולעצור את גל הטרור: "בנוסף לגיבוי הכוחות, עיבוי הכוחות ושליחת הכוחות לתוך הכפרים והיישובים, אנחנו עושים פעולות נוספות, אני יכול לפרט חלק מהן. קודם כל, בידוק לכל רכב פלסטיני שעולה על הצירים הראשיים. הבידוק נעשה בצירים שמובילים אל הצירים הראשיים. דבר שני – פתרונות נקודתיים כמו בצומת הגוש, כלומר מעקף מקומי של הצומת לפי המלצת גורמי הביטחון. זה קיים פה, זה קיים במקומות אחרים, לרבות הכבישים העוקפים שאנחנו עמלים על מימושם. זה ייקח יותר זמן לעומת הפתרונות הנקודתיים.

(צילום: חיים צח, לע
(צילום: חיים צח, לע"מ)
הגדלה
(צילום: חיים צח, לע
(צילום: חיים צח, לע"מ)
הגדלה

"שלישית – שלילת היתרי עבודה בהיקף נרחב למשפחות של מפגעים. משפחה כזאת מודעת לעובדה שיש בתוכה מי שהוא קיצוני ומי שעומד לפגע, ולמשפחה כזאת אין זכות לעבוד במדינת ישראל. אנחנו שוללים אותה, זה חשוב".

לסיום אמר נתניהו: "פעולות נוספות גם הן קשורות לבעיה שקיימת כאן – יש לנו מפגש של סכינאים, של מפגעים בודדים והסתה באינטרנט, ולכן אנחנו נערכים לטפל גם ברשתות החברתיות באמצעים שונים. אבל, נדמה לי שאת האמצעים החשובים ביותר יש בידינו וזה אורך רוח, אומץ לב ונחישות להילחם בטרור הזה כפי שנלחמנו בביטוייו השונים לאורך מאה השנים האחרונות. את אלה יש לנו בשפע ואיתם ננצח גם הפעם".