אאא

שאול ורחל ניר, בני זוג כבני 60, הם הפצועים בפיגוע הירי  שאירע הערב (רביעי) סמוך לאבני חפץ בשומרון. שאול ניר הוא איש המחתרת היהודית לשעבר שנידון לעונש של מאסר עולם על מעורבותו ברצח סטודנטים ערבים בשנות השמונים, הוא שוחרר לאחר כשבע שנים בשל קציבת עונשו. בעלה של בתם, לבנת עוזרי, נרצח ליד חברון לפני כעשור.

שאול ניר נפצע באורח בינוני עד קשה בפיגוע הערב, רעייתו רחל נפצעה באורח קל. בתחילה, התקבל דיווח במד"א על תאונת דרכים סמוך לצומת האורות, אולם לאחר מכן התברר כי מדובר בפיגוע ירי שהתבצע מרכב חולף. המחבלים שביצעו את הירי נמלטו לכיוון טול כרם וכוחות גדולים של צה"ל עורכים סריקות אחריהם.

הרכב בו נסעו הפצועים (צילום: דוברות איחוד הצלה שומרון)
הרכב בו נסעו הפצועים (צילום: דוברות איחוד הצלה שומרון)
הגדלה

מבית חולים בילינסון נמסר כי הפצוע הגיע במצב בינוני עד קשה כתוצאה מירי עם פגיעת ראש וגפיים, הוא הועבר לחדר טראומה. מבדיקה שקיימו כוחות צה"ל ואנשי זיהוי פלילי בזירה, נתגלה כי נורו לעבר הרכב של בני הזוג לפחות 23 כדורים על-ידי המחבלים.

מדוברות מד''א נמסר כי "בשעה 19:23 נמסר למד"א מרחב ירקון על ככל הנראה 2 פצועים סמוך לצומת אבני חפץ. מדיווח ראשוני של חובשים ופאראמדיקים של מד"א במקום פצוע באורח קשה".

(צילום: מד"א)

מתי גולן, פרמדיק אזורי של איחוד הצלה במחוז יו"ש סיפר: "כשהגעתי לזירה יחד עם מתנדבים נוספים של איחוד הצלה מהישוב אבני חפץ נתקלנו בגבר בהכרה מעורפלת ואשה בהכרה שסבלו מפצעי ירי לאחר שנפגעו מירי שבוצע לעבר רכבם. לאחר טיפול רפואי ראשוני בסיוע צוותי רפואה צבאיים הם פונו לבית החולים".

מוקדם יותר היום נפצעו חייל ואזרח באורח קל עד בינוני בפיגוע דקירה ביישוב היהודי בחברון. המחבל שניסה לדקור את החייל נורה ונהרג.