אאא

החגיגות נגמרו: המשטרה עיכבה הבוקר (שלישי) לחקירה איש ימין המתגורר בכפר תפוח, שתועד רוקד ב"חתונת השנאה" - כשבידו נשק ולובש חולצה של תנועת "כך" מיסודו של הרב כהנא הי"ד.

המשטרה עכבה אותו לחקירה למרות שלא אחז בידו בתמונתו של התינוק עלי דוואבשה, או דקר אותה. למרות הוחלט במשטרה לעכב אותו לחקירה ובהמשך היום יוחלט האם להביאו בפני שופטי בית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

עו"ד איתמר בן גביר שמייצג את המעורבים באירוע ואף השתתף בו, טוען כי הנשק שבו הצטיידו החוגגים הוא נשק צעצוע, ו"גם אם מדובר במעשה חסר טעם, אין עבירה פלילית בריקוד מעין זה".

כבר לפני מספר ימים נפתחה בנושא חקירה במשטרת מחוז ש"י, זאת בגין "העבירות הרבות והחמורות שהוצגו בסרטון החתונה".

במשטרה אמרו כי חומר החקירה שנאסף הוא רב, ורק חלקו המזערי פורסם. החומר הועבר לפרקליטות וזו נתנה את האישור ליחידה לפשיעה לאומנית בימ"ר ש"י לחקור גם עבירות הסתה ועבירות נוספות.

הרבנים בציונות הדתית גינו את החתונה בשיחה עם "כיכר השבת" ואמרו כי מעשיהם של הצעירים בחתונה עלולים להוביל למקרי רצח בדומה לזה שהיה בדומא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

רב העיר מעלה אדומים, הרב מרדכי נגארי, מתח ביקורת נוקבת כנגד המשתתפים בחתונה ואמר כי "לצעירים האלה אין דין ואין דיין ואין להם רבנים. יש להם חינוך פגום ואכזריות. המעשה שלהם עלול לתת להם אכזריות וזה יכול לגרום למקרי רצח חס ושלום".

"זה מעשה חמור מאוד", אומר הרב ומפציר ברבנים לעשות מעשה נגד אותם צעירים: "הרבנים והנוכחים שנמצאים באירועים כאלה צריכים לכבות את האורות ואת הרמקולים והתזמורת ולא לתת לחתונה להמשיך להתקיים". הרב אומר כי "אותם צעירים מכפישים את הציבור הדתי כולו וסתם מעוררים מהומות נגדנו. הגיע הזמן לעשות לזה סוף".

הרב יובל שרלו, מרבני הציונות הדתית' אמר בתגובה כי "זה לא ראוי, הריקוד הזה מזעזע. כשאתה רואה אנשים רוקדים עם כלי נשק וסכינים ותמונה של נרצח וזה מעורר חלחלה".

לדבריו, "מדובר בתהליך רוחני מסוים. אנחנו הרבנים צריכים לפחות לשים מולם מראה ולנסות בשם התורה והמוסר לומר להם שהם עושים דבר איום ונורא והמעשה לא מתאים לשומרי מצוות".