אאא

בית משפט השלום בחיפה החליט הערב (מוצאי שבת) להאריך בחמישה ימים את מעצרו של ג'ודאת מלחם, אחיו של המחבל נשאת מלחם שרצח שני בני אדם בפיגוע בתל אביב. האח ג'ודאת חשוד בסיוע לרצח ובגרימת מוות בכוונה תחילה.  

עו"ד נחמי פיינבלט שמייצג את ג'ודאת אמר כי "הוא חשוד ברצח ובסיוע לפיגוע שהיה. השב"כ מנע ממני להיפגש עם הלקוח למשך שלושה ימים, כך שאני לא יכול לדבר איתו. אסור לי לדבר איתו באופן ישיר ואין לי שום פרטים ממנו ישירות".

נשאת יוצא מקניות ומתחיל לירות (מצלמות אבטחה)

בתוך כך, נמשך המצוד אחר האח נשאת שביצע את הפיגוע הרצחני בתל אביב. זהותו התבררה סמוך לכניסת השבת, אז, בעקבות סרטונים ממצלמת אבטחה מזירת הפיגוע זיהה אותו אביו והתקשר למשטרה כדי לעדכן שמדובר בבנו.

נשאת, אסיר לשעבר בן 28 מהיישוב ערה, נידון בעבר לחמש שנות מאסר בעקבות כך שניסה לחטוף נשק מחייל בצומת כרכור. בכתב האישום שהוגש אז נגדו צויין כי הוא החליט לפגוע בחייל בשל היותו נציג המדינה, אך הוא לא הואשם בעבירה ביטחונית.

רגעי האימה בבית הקפה הסמוך (מצלמות אבטחה)

עורך דינו טען באותם ימים כי התקיפות בוצעו בשל ערעור במצבו הנפשי. השופטת כתבה כי "הגם שלא נמצא כי הנאשם סובל ממחלת נפש השוללת אחריות פלילית, הרי שמאותה תעודה עולה כי מדובר ב'בחור בעל הפרעת אישיות, לפי הבדיקה הפסיכולוגית, מדובר בהפרעת אישיות בשלה, עם צריכת סמים ואלכוהול מגיל צעיר והתנהגות עבריינית סביב נושא הסמים, שבעקבותיה גם ריצה לפני כשנה עונש מאסר'"

בשנת 2005 הוא נעצר לאחר שסוכן משטרתי הפליל אותו במכירה של סמים בסכום של כ-16 אלף שקלים.