אאא

חברת 'אינטל' מתכוונת לסגור את המפעל שלה בירושלים, כך מדווח "כלכליסט". תהליך הסגירה יתבצע בהדרגה וכל הפעילות של המפעל בירושלים יעבור למפעל החברה בקרית גת.

לפי הדיווח ב"כלכליסט", כ-170 עובדי החברה יעברו לקרית גת ורק בודדים יפוטרו. פעילות המו"פ של החברה בירושלים הכוללת כ-1,230 עובדים נוספים לא צפויה להיפגע מהמהלך.

המפעל הראשון של אינטל בירושלים הוקם ב-1984, והיה מפעל ייצור השבבים הראשון של החברה מחוץ לתחומי ארה"ב. ב-2008 נסגר המפעל בשל התיישנותו וב-2009 הוקם מפעל חדש בתמיכת מענקים של הממשלה.

נכון להיום אינטל הודיעה לכ-300 עובדים כי בכוונתה לסיים את עבודתם, מי בפרישה מרצון ומי בפיטורים.

ב"כלכליסט" דווח כי "על פי הערכות, סגירת הפעילות בירושלים היא חלק מהשלב השני בצמצומים ומההחלטות שאמורות להתקבל באינטל העולמית על סגירת פרוייקטים ופעילויות שלמות. פעילות אותה מוביל ונקטה רנדושינטלה, המכונה בתעשיית השבבים מורטי".

מאינטל נמסר בתגובה כי "אינטל ממשיכה להאיץ את האבולוציה שלה מחברת מחשבים לחברה שמניעה את הענן ומיליארדי התקני מחשוב חכמים ומקושרים. לשם כך פועלת אינטל להגדיל את ההשקעות שלה בתחומים בעלי פוטנציאל צמיחה גבוה ולאחד אתרי פעילות כדי להפוך לחברה ליעילה, גמישה ורווחית יותר. החברה החליטה לפיכך לרכז את פעילות הקדם-זיווד שלה במספר אתרים מצומצם, וכתוצאה מכך מתכננת לחדול מפעילות זו באתר בירושלים עד סוף השנה הנוכחית. אנו מחויבים לעזור לכל העובדים שיושפעו מהמהלך בתקופת המעבר הזו, ולרובם המוחלט נציע תפקידים אחרים באינטל, בעיקר במפעל בקריית גת. רוב עובדי אינטל ירושלים ימשיכו לעבוד כרגיל במרכז הפיתוח ולא יושפעו מהמעבר הזה".