אאא

המשטרה עצרה בימים האחרונים שני נערים בני 16 בחשד כי תקפו נערים ודקרו את אחד מהם, בסוף השבוע האחרון באשדוד. מחקירת המשטרה עולה כי הסיבה לאירוע - סיגריה.

בחקירתם, החשודים קשרו עצמם לתקיפה ומעצרם הוארך במספר ימים. היום (שלישי) תבקש המשטרה להאריך שוב את מעצרם בבית המשפט. במשטרה מציינים כי מדובר ב"אירוע חמור שהסתיים בנס ובפציעות קלות". 

הסיפור החל בליל חמישי האחרון כאשר התקבל דיווח על תגרה בין בני נוער בפארק הסיטי בעיר אשדוד שבמהלכה נדקר צעיר כבן 16.

כוחות משטרה הוזעקו למקום והחלו באיסוף עדויות ותחקור המקרה, וכבר בבוקר יום שישי נעצר אחד החשודים במעשה. העצור - קטין תושב העיר, הועבר לחקירה במחלק הנוער של משטרת ישראל ומעצרו הוארך ביום שישי בבית המשפט.

תוך כדי פעולות החקירה, ופעילות מודיעינית, אותר בתחילת השבוע קטין נוסף, גם הוא תושב העיר, בחשד למעורבות באירוע והועבר לחקירה במשטרה.

במשטרה אומרים כי "מדובר באירוע שיכל להסתיים אף בפציעה חמורה. פעילות מניעה בקרב בני הנוער מבוצעת כל העת על ידי מחלק הנוער במשטרה בשיתוף גורמים נוספים, אך נדרשת גם מעורבות הורית על מנת להשיג תוצאות טובות יותר".

מעדויות שנאספו ומהחקירה עולה כי "שני החשודים פגשו ביום חמישי בערב, במקום האירוע, שלושה נערים אחרים ובקשו מאלו סיגריה. לאחר שנענו בשלילה, ערך אחד מהחשודים חיפוש במכנסיו של אחד הנערים ומצא שם קופסת סיגריות.

"בשל כך התעצבן החשוד והחל תוקף את הקורבן, הוציא סכין וככל הנראה ניסה לדקור את הקורבן בבטנו. המותקף שניסה להתגונן הרים את רגלו כלפי מעלה וספג את הדקירה בירך תוך שחוטף גם אגרופים לפניו".

על פי החשד ניסה התוקף לדקור נער נוסף ללא הצלחה מאחר וזה נמלט מהמקום כל עוד נפשו בו. החשודים נמלטו מהמקום ואילו הנער הפצוע פונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, שם נאלץ הצוות הרפואי לבצע תפרים ברגלו.