אאא

בשעות הצהריים (שלישי) נערך כינוס ועד הישיבות בביתו של הגאון רבי גרשון אדלשטיין, ראש ישיבת פוניבז', ברחוב ראב"ד בבני ברק.

בכינוס דנים ראשי הישיבות והרבנים בנושא חוק הגיוס ובפרט על רקע דו"ח המנכ"לים שצפוי להיות מוגש לממשלה ושנציגי הציבור בכנסת נאבקים בו.

הגר
הגר"ש בעדני מגיע לכינוס

הגר"ג אדלשטיין פתח את אסיפת ועד הישיבות בקריאה לראשי הישיבות לעשות מאמצים רבים כדי שלא לזרוק שום בחור מהישיבה.

לאחר מכן ביקש הגרי"ג מכל הנוכחים לצאת מהחדר ולהשאיר את ראשי הישיבות לבדם, כדי שלא יצא כאן שום דבר החוצה כי זה נושאים מאוד רגישים.

לכינוס הגיעו: הגר"א פינקל, הגר"ד לנדא, הגרב"מ אזרחי, הגר"ש בעדני, הגרמ"י שלזינגר, הגרמ"מ פרבשטיין, הגר"ש אלתר, הגרי"מ וייס, הגר"ב סולוביצ'יק, הרה"צ רבי מנחם ארנסטר, הגר"מ הלברשטם - בן האדמו"ר מצאנז.

לכינוס הובאו מכתביהם של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן ומכתבו של הגר"נ קרליץ.

כמו כן, נשיא מועצת חכמי התורה, ראש הישיבה הגאון חכם שלום כהן, שיגר מכתב בידי נאמנו חבר מועצת עיריית ב"ב גדליהו בן שמעון, שהביא ברכבו את חבר המועצת הגר"ש בעדני.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הכינוס נפתח כשהגר"ש בעדני הקריא את מכתבו של הנשיא ואמר "יש לי מכתב מהכהן הגדול"

"כיכר השבת" בפרסום ראשון של מכתב נשיא המועצת.

"אל ראשי הישיבות שליט"א באי כינוס "ועד הישיבות" הע"י

"הנני לברך את המתאספים בכינוס המיוחד למען בני הישיבות בא"י ולחזק ידי העוסקים במלאכת הקודש ראשי "ועד הישיבות" אשר יסדוהו רבותינו גדולי הדורות, ואשר עומדים בפרץ למען חיזוק וביצור מעמדם של בני הישיבות עמלי התורה השוקדים על תלמודם בהיכלי הישיבות כי אין לנו שיור אלא התורה הזאת.

מכתבו של נשיא המועצת לכינוס
מכתבו של נשיא המועצת לכינוס

"כן הנני קורא לכל הגורמים והנוגעים בדבר להמשיך ולשמור על צביון עולם הישיבות בכל הנושאים העומדים על הפרק ובפרט בנושא הגיוס ללא פשרות כלל. ומה שהיה הוא שיהיה.

"ולבני הישיבות הע"י אני קורא לחזק ולהתחזק בלימוד התורה ובשמירת הסדרים בהתמדה ובפרט בימי שישי ושבת קודש ששכרם כפול ומכופל "כי הם חיינו ואורך ימינו ובהם נהגה יומם ולילה", ואין מזרזין אלא למזורזין".