אאא

אשת השוטר משחזרת את רגעי האימה: בראיון לחדשות 2 שחזרה הערב (חמישי) ע, אשתו של השוטר שהכניס בטעות את אחד המחבלים מהפיגוע בתל אביב לביתו ונתן לו כוס מים. "לאט לאט מתחילים לעכל כמה מזל היה לנו" אמרה.

ע, אישתו של השוטר שחזרה את הרגעים וסיפרה בראיון כי "ישבנו על הספסל ברחבת הסינמטק עם אמא שלי כששמענו יריות. כעבור כמה שניות ראינו אנשים רצים לכיווננו. אדם לבוש במדים מכוון נשק ויורה. בדיעבד הבנו שירה במחבל הראשון. איך שהבנו מה קורה התחלנו לרוץ לכיוון הדירה שלנו שנמצאת ממש ממול. נכנסנו לדירה, איתנו נכנס אדם נוסף. הוא פשוט נכנס איתנו תוך כדי הריצה. שאלתי אותו מי הוא, הוא לא ענה, רק ביקש מים".

ע מספרת כי "הוא התיישב אצלנו, מפוחד לגמרי. הוא קיבל כוס מים, ניסינו לדבר איתו. הוא לא דיבר. ניסינו לשאול אם הוא מבין אנגלית, מבין עברית, לא הוציא מילה. בעלי נכנס איתנו אבל לקח את הנשק ורץ החוצה. לא חשדנו בכלום, הוא נראה פשוט כמו מישהו מבוהל מהזירה, כמונו. הוא לא הוציא מילה - הוא רק מלמל, לא היה נראה שהוא בכלל במצב לדבר, הוא נראה היה בהלם".

"בעלי ירד למטה והגיע לזירה שבה המחבל הראשון נורה. הוא קלט שהוא לבוש בדיוק אותו דבר כמו הבחור שהוא השאיר אצלנו בבית. ברגע שהוא קלט את זה הוא רץ מהר בחזרה הביתה, נכנס, השכיב את המחבל על הרצפה, אזק אותו. פתחנו את החלון, קראנו לכוחות שהיו למטה. הוא נשאר על המחבל כדי לנטרל אותו, כשהוא אזוק, ושמר שלא יהיה פה בלגן", היא אומרת.

ע, מספרת כי במהלך המעצר נפצע שוטר באורח קל: "תוך כדי ההמולה אחד השוטרים גם בטעות נפלט לו כדור על הרצפה בזמן שהחזיר את הנשק לנרתיק. כמה רסיסים פגעו בבעלי. וזהו, המחבל נמסר לשוטרים. היה לנו הרבה מזל שהוא היה כל כך בשוק וכמובן לא חמוש. המזל הגדול הוא שבעלי הבין מאוד מהר מי נשאר בבית וחזר. זה היה הפחד הגדול של בעלי – הוא היה בטוח שהוא חוזר וכולם מתים".