אאא

ראש המוסד יוסי כהן ספד היום בהלוויה לבן דודו מיכאל מרק הי"ד, שנרצח ביום שישי בפיגוע בדרך לעתניאל: "'בן דוד יקר ואהוב' - ככה היית פותח כל הודעה אליי בווטסאפ או סמס. וכך, אני באירוע הגדול והנורא הזה, פותח את דברי ההספד הבלתי אפשרי הזה. אני זוכר זיכרונות ילדות, איך שאתה מיכי, אח קטן, מאיר עיניים, בלונדיני, היפראקטיבי, חייכן, הגעת אלינו. כך נזכור אותך, כך אתה עוזב אותנו".

"בשנותיך הראשונות - מ-1969 ואילך - בירושלים הקטנה של סבא יהושע וסבתא רחל, חיכינו לך עד שהופעת בחיינו. שמחנו מאוד על הגעתך, שחקן חיזוק משמעותי לשבט. ריצתך בשביל באותו בית קטן בשכונת שערי חסד בשאגות שמחה לקראת כל אחד שהגיע, היתה לסמל. הצטרפותך האירה בנו אור ושמחה. כך נשזרו ימיך הראשונים בחיינו בירושלים".

ראש המוסד המשיך ואמר: "בניתם משפחה לתפארת, בנים ובנות, חתנים כלות ונכדים. כולם פה, מיכי, כולם פה מסרבים להאמין איך הולך מאיתנו האור הזה, החיוך הזה שלך, האהבה שלך שחיברה אותנו, שחיבקה אותנו בימים טובים. בסיטואציה אחרת היית מסתובב פה בין כולנו ולא משאיר אחד בלי נשיקה, בלי חיבוק ובלי מילה טובה".

"אתה דומם, החיוך שלך כבה", ספד יוסי כהן ראש המוסד, "אבל מיכי אהובי, ראה איך כולם התקבצו להגיד לך שלום ותודה. תודה שהארת את חיינו, שהרעפת על חיינו חום ואהבה עם המשפחה, בניך הקצינים לתפארת הצבא, וכך גם בנותיך".

"אני מתחייב בשם חבריי, הקולגות שלי במערכת הביטחון כולה, שאותה פגשתי אמש, שנמשיך לעשות הכול, מיכי, פשוט הכול, כדי שנמשיך לעשות את מדינת ישראל מאוחדת, מאוחדת כאיש אחד. מיכי היקר, היה שלום. אהבתי אותך אהבת נפש ואתה אהבת את כולנו. חיבוק חזק", סיים ראש המוסד את הספדו המרגש.

צילום: דוברות הר חברון
צילום: דוברות הר חברון