אאא

לבית המשפט המחוזי מרכז הוגש היום (רביעי) כתב אישום בפרשת "קרטל הסמים בישיבה", המגולל את סיפור המעצר של הבחורים, ישראל מאיר אלזס בן 26 מירושלים ואהרן היימפלד בן 25 מנתניה, שקשרו קשר יחד עם גורם שלישי כדי לייבא לישראל סם מסוכן מסוג  MDMA בסך כולל של כ-13,189 טבליות, ובנוסף, אבקת סם MDMA במשקל של כ-1301.44 גרם.

במסגרת הקשר ולשם קידומו, במהלך השנים 2015-2016, יצא היימפלד את הארץ מספר פעמים, בשליחותו של אלזס, לאוקראינה, ובשובו העביר מזוודות שתוכנן אינו ידוע במדויק, לידיו של אלזס.

בתאריך ה-12.6.16 סיכם אלזס עם היימפלד כי יטוס מישראל לברלין, שם יקבל לרשותו מזוודה, ויעבירה לישראל, תמורת תשלום. כמו כן, הנחה אלזס את היימפלד להוריד אפליקציית הצפנת מסרים "ויקר" ודרכה לתקשר עמו ועם ספק הסמים.

אלזס רכש עבור היימפלד כרטיס טיסה לברלין והעביר לו את הכרטיס בדואר האלקטרוני. יום לאחר מכן, בשעה שאינה ידועה במדויק, נפגש אלזס עם היימפלד בשדה התעופה בישראל ומסר לידיו מזוודה ריקה ו-2,000 שקל עבור הוצאות הנסיעה.

במהלך שהותו של היימפלד בברלין, הוא נפגש עם הסוכן וקיבל לידיו מזוודה ובה מוטמנים הסמים בדופן כפולה כשהוא מוסיף לקבל הוראות מאלזס באמצעות האפליקציה המוצפנת.

ביום 16.6.16, עדכן אלזס את היימפלד על "שינוי בתוכנית", ושלח אליו כרטיס טיסה עדכני בדואר האלקטרוני, מגרמניה לישראל, דרך איסטנבול, ליום 16.6.16 בשעה 19:35.

על פי כתב האישום, בהמשך היום, עדכן היימפלד את אלזס: "אני בשדה אחרי צ'ק אין". וזה איחל לו: "בהצלחה" ושאל אותו: "מסתדר עם הכל?". היימפלד השיב: "ברוך השם. מקווה גם באיסטנבול להסתדר".

ביום 17.6.16 סמוך לשעה 04:45, נחת היימפלד מברלין בטיסת המשך דרך טורקיה לישראל כשהוא נושא עמו את מזוודת הסמים. עם הגעתו ארצה, נתבקש היימפלד ע"י אנשי המכס בשדה התעופה לשים את כבודתו בשיקוף, והוא עשה כן תוך שהוא מעדכן את אלזס בהודעת טקסט: "עלו עליי". בהמשך נעצר היימפלד על ידי משטרת ישראל.

אלזס עצמו טען בחקירתו כי כי אכן שלח את אהרן לברלין, רכש עבורו כרטיסי טיסה ועמד עמו בקשר אך לדבריו   המטרה הייתה הברחת סיגריות בלבד.

בבקשת הארכת המעצר, טענה הפרקליטות כי אלזס שלח במספר הזדמנויות את היימפלד לאוקראינה, מימן את טיסותיו ושהותו שם ותיאם את פגישותיו של היימפלד עם גורמים שונים שהעבירו איתו מזוודות שתוכנן אינו ידוע. כששב לישראל, היימפלד העביר לאלזס את המזוודות בתמורה לסכום כספי.

הפרקליטות הוסיפה וטענה כי לאחר מעצרו של היימפלד, אלזס סיפר למכרה של משפחת היימפלד כי יממן לאהרן את הוצאות המשפט ובנוסף הזהיר אותה לבל תזכיר את שמו במשטרה "פן יבולע לאהרן".

השופטת הסירה בדיון באופן רשמי את צו איסור הפרסום על שמו של היימפלד ומעצרו הוארך עד להחלטה אחרת, הדיון הראשון בעניינו יהיה ב-29 ביולי.

מעצרו של מאיר אלזס הוארך גם כן עד להחלטה אחרת. הדיון בעניינו צפוי להתקיים בעוד עשרה ימים.

החשוד השלישי יהודה רוזנטל, בן 22 מביתר עילית, שוחרר על ידי בית המשפט ממעצר מכיוון שלמרות שידוע כי הבריח מזוודה אך זו לא נתפסה ואין הוכחות מספיקות למעצרו.

עורך דינו של היימפלד, שלום בן שבת, אמר בתגובה ל"כיכר השבת": "כתב האישום הוגש היום. מעובדות כתב האישום עולה כי המדינה מאמצת את גרסת מרשי לפיה נסיעותיו בחו"ל היו מתוך רצון תמים. המדובר בבחור ישיבה תמים אשר נוצל ע"י גורמים ציניים בעלי לשון חלקלקה. עם קבלת ולימוד חומר החקירה נגיב בהתאם".