אאא

יו"ר האופוזיציה ויו"ר המחנה הציוני ח"כ יצחק הרצוג הגיע הבוקר (שני) לניחום אבלים אצל בני הגאון רבי אריה ליב פינקל זצ"ל ראש ישיבת מיר - ברכפלד.

הרצוג הביע את תנחומיו לבניו הרבנים וציין את חשיבות לימוד התורה לעם ישראל ואת האובדן לעולם היהודי עם לכתו של אחד משיירי דור דיעה שהנחילו את תורת ישראל לדורות הבאים בהפצת התורה.

הגאון רבי בנימין פינקל אמר להרצוג עם כניסתו: "אתה ידוע כמי שמכבד את עולם התורה ומעריך אותו, יש לך זכויות רבות גם בגלל עשייתך למען עולם התורה וגם זכות אבות".

בהמשך סיפרו בני הגר"א פינקל זצוק"ל להרצוג כי סבו הוא זה שסידר קידושין לאביהם זצוק"ל וכן את הכבוד שרחש אביהם למשפחת הרצוג כשהוא נהג לומר ששני בניו של הרב הרצוג זצ"ל הרב הראשי לישראל, חיים ויעקב ז"ל נמצאים בשני המקומות המרכזיים בהובלת המדינה, האחד בממשלה והשני בצבא.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ח"כ הרצוג אמר כי כמי שבא מבית שראה את חשיבות לימוד התורה ברור לו כי כדי לשמר את מורשתו של העם היהודי ישנה חשיבות בשימורו של עולם התורה, ישיבת מיר שהייתה תמיד אבוקה לפני המחנה בביצור עולם התורה וסיפורה המופלא של ישיבת מיר בשנחאי ממשיכה גם היום להיות אחד ממבצרי התורה החשובים ביותר לעם היהודי והרב פינקל זצוק"ל היה אחד מאדניה החשובים.

הרצוג סיפר כי הוא ביקר בשנחאי וראה את מקום משכנה של ישיבת מיר. "הסתלקותו של הגר"א פינקל מותירה חלל בעולם התורה שאין לי ספק שבניו וממשיכי דרכו ימלאו אותו במסירות ובנאמנות בדיוק כפי שהוא רצה ושאף כל ימי חייו", סיים הרצוג.

הגאון רבי בנימין פינקל הזמין את הרצוג לבקר בישיבת מיר ולראות מקרוב את שגשוגו של עולם התורה, ח"כ הרצוג נענה בחיוב להזמנה.